სამართლებრივი დახმარებისა და კლინიკური განათლების ცენტრის მენეჯერი
ილია ჭავჭავაძის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი - ფიზიკის და მათემატიკის ფაკულტეტი - მაგისტრთან გათანაბრებული - 2001-03-09 - 2006-07-25
ივ.ჯავახიშვილის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტი - სამართალმცოდნეობა - ბაკალავრი - 2006-01-01 - 2011-01-01
სამოქალაქო და ადმინისტრაციულ საქმეთა კლინიკა-LAWB4295 (  2017/2018; 2018/2019; 2019/2020; 2020/2021; 2021/2022; )
ჟანა ჩიქოვანი იურისტი, ადვოკატი(საერთო სპეციალიზაციით), 2011 წლიდან. ჟანა ჩიქოვანი არის საქართველოს უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის სამართლებრივი დახმარებისა და კლინიკური განათლების ცენტრის მენეჯერი, 2015 წლიდან. მას აქვს იურისტად მუშაობის 13 წლიანი გამოცდილება. ჟანა არის საქართველოს უნივერსიტეტის მოწვეული ლექტორი, საადვოკატო უნარ-ჩვებების სალექციო კურსში, „სამოქალაქო და ადმინისტრაციულ საქმეთა კლინიკა“. ჟანამ წარმატებით დაასრულა ივ.ჯავახიშვილის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტის ბაკალავრიატისა და მაგისტრატურის საფეხური(წარჩინებით). ჟანას აქვს ასევე პედაგოგიური განათლება, მას აქვს მაგისტრთან გათანაბრებული ხარისხი მათემატიკისა და ფიზიკის სპეციალობაში, სწავლობდა ილია ჭავჭავაძის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, 2001-2006 წლებში. ჟანამ იურისტად მუშაობა დაიწყო 2011 წლიდან, არასამთავრობო ორგანიზაცია- „საერთაშორისო გამჭირვალობა საქართველოში“. უშუალოდ მისი სამუშაო გულისხმობდა ერთის მხრივ ბენეფიციარებისათვის სამართლებრივი მომსახურების გაწევას, მეორეს მხრივ კი სტუდენტებისათვის პრაქტიკის მიწოდებას. 2014 წლიდან მუშაობა გააგრძელა ააიპ „თბილისელების ადვოკატში“, ტრენერ ადვოკატის პოზიციაზე. აქაც მის ფუნქციას წარმოადგენდა კლიენტთა მომსახურება და პარალელურად სწავლება. 2015 -2016 წლებში იგი იყო ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში მოწვეული ლექტორი, სამართალმცოდნეობის ფაკულტეტზე, მაგისტრატურის საფეხურზე. ხოლო 2017 წლიდან არის საქართველოს უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის მოწვეული ლექტორი, სამოქალაქო და ადმინისტრაციული საქმეთა კლინიკის სალექციო კურსში. ჟანა ჩიქოვანი, 2020 წელს აირჩიეს არბიტრთა ასოციაციის მიერ, არბიტრთა ეთიკური სამართალდარღვევის ფაქტების მომკვლევ პირად. ჟანა ჩიქოვანი არის მენტორ ადვოკატი და აქვს არასრულწლოვნათა საქმეებზე მუშაობის უფლებამოსილება. სამართლებრივი დახმარების ცენტრი არის წევრი იურიდიულ დახმარების მიმწოდებლებთა ერთიანი ქსელის, 2017 წლიდან.

- - - 2001-03-09 - 2006-07-25
Zhana Chikovani is an accomplished lawyer and attorney at law, specializing in common legal practices, with over a decade of experience in the field. She has been dedicated to the pursuit of justice since 2011. Zhana currently serves as the Legal Aid Center Manager at the Law School of the University of Georgia, a position she has held since 2015. She is administrative and civil law clinic guest lecturer in the University of Georgia.
Zhana earned her Bachelor's and Master's degrees in law from Iv. Javakhishvili Tbilisi State University, graduating with honors. In addition to her legal studies, she also pursued a program in Mathematics and Physics at Ilia Chavchavadze Tbilisi State University, completing her studies in 2006.
Her legal journey began in 2011 when she joined NGO Transparency International in Georgia. Here, Zhana provided legal aid to beneficiaries while also mentoring and training students. In 2014, she continued to make a positive impact in the legal field by becoming a trainer lawyer at Tbilisians' Lawyer. Her responsibilities included offering legal assistance to beneficiaries and training students.
Zhana's passion for education led her to become a guest lecturer at the Tbilisi State University Faculty of Law in 2015-2016, where she shared her extensive knowledge at the master's degree level. Since 2017, she has continued her academic contributions as a guest lecturer at the University of Georgia School of Law, participating in the lectures program of the Civil and Administrative Law Legal Clinic.
Zhana Chikovani was selected by the Association of Arbitrators as a researcher focused on ethical norm violations by Arbitrators in 2020.