| პროგრამა: | ბიზნესის ადმინისტრირება (ინგ) 2016 |
| პროგრამაზე დაშვების წინაპირობა: | ინგლისური ენის (B1 დონე 70%) და სხვა საკანონმდებლო მოთხოვნები. კერძოდ, საქართველოს მოქალაქეებმა წარმატებით უნდა ჩააბარონ ერთიანი ეროვნული გამოცდები. ერთიან ეროვნულ გამოცდებზე სტუდენტისთვის სავალდებულოა ქართულის და ინგლისურის, ასევე მათემატიკას ან/და ისტორიაში ერთ-ერთი დამატებითი საგნის ჩაბარება. უცხოელმა აბიტურიენტებმა, რომლებმაც მიიღეს სრული ზოგადი საშუალო განათლება საზღვარგარეთ ან მისი ექვივალენტი, ან/და ზოგადი საშუალო განათლების ბოლო ორი წლის განმავლობაში ისწავლეს საზღვარგარეთ, ან სტუდენტები, რომლებიც უცხო ქვეყანაში ცხოვრობდნენ ბოლო ორი ან მეტი წლის განმავლობაში და სწავლობენ საზღვარგარეთ მასპინძელი ქვეყნის კანონმდებლობით აღიარებულ უმაღლეს საგანმანათლებლო ინსტიტუტებში შეძლებენ პროგრამაში ჩარიცხვას ერთიანი ეროვნული გამოცდების ჩაბარების გარეშე № 224 / ნ საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო (29 დეკემბერი, 2011) ბრძანების თანახმად. ინგლისურის დონის დასადასტურებლად სტუდენტს უღიარდება საერთაშორისო სერტიფიკატები: TOEFL IBT – მინიმალური ქულა 70 IELTS – მინიმალური ქულა 4.5. • PTE General – მინიმალური დონე B1 FCE – მინიმალური დონე B CPE – საკმაირისია ჩაბარება CAE – საკმარისია ჩაბარება სტუდენტებს, რომლებსაც არ გააჩნიათ ინგლისური ენის კომპეტენციის დამადასტურებელი სერტიფიკატი, საქართველოს უნივერსიტეტი ჩაუტარებს B1 დონის შესაბამის ტესტს, სადაც კომპეტენციის დადასტურებად ჩაითვლება ტესტის 70% -ის გადალახვა. თუ სტუდენტი აღნიშნულ გამოცდაში მიიღებს 90%-ზე მეტს, მას ჩაუტარდება გასაუბრება, რის შედეგადაც დადგინდება ინგლისურის ენის დონე და სტუდენტს მიეცემა რეკომენდაცია გაიაროს ან არ გაიაროს “ზოგადი ინგლისური I”. |
| პროგრამის მიზანი: | პროგრამის მიზანია კურსდამთავრებულს შესძინოს ბიზნესის ადმინისტრირების სფეროს თანამედროვე და უახლეს ტენდენციებზე დაფუძნებული ცოდნა, გააცნოს მენეჯმენტის სტრატეგიული, საწარმოო, ფინანსური, ადმინისტრაციული, კულტურულ-ეთიკური ასპექტები, განუვითაროს ბიზნესის სოციალური პასუხისმგებლობა და კორპორაციული ეთიკური ნორმების/პრინციპების მნიშვნელობა, რათა კურსდამთავრებულმა შეძლოს ადგილობრივ და საერთაშორისო ორგანიზაციებში საშუალო და დაბალ მენეჯერულ პოზიციებზე დასაქმება. |
ცოდნა და გაცნობიერება კურსდამთავრებულს ექნება: უნარი კურსდამთავრებულს ექნება: პასუხისმგებლობა და ავტონომიურობა კურსდამთავრებულს ექნება: შეჯამებული შედეგები კურსდამთავრებულს ექნება:

| Program name: | Business Administration 2016 (ENG) |
| Program permission: | English language B1 level (70%) and other legislative requirements. namely citizens of Georgia should successfully pass Unified National Entrance Examinations.It is mandatory for students to pass Georgian and English, as well as mathematics and/or history as the one of the additional subjects at the unified national exams. Foreign high-school graduates who received complete general education abroad or its equivalent and the last two years of complete general education had studied abroad or students who lived abroad for the last two or more years and who are currently studying abroad in higher educational institutions recognized by the legislation of the host countries will be able to enter the program without passing Uniform National Entrance Examinations according to Order №224/N of the Minister of Education and Science of Georgia (December 29, 2011). International certificates will be recognized to confirm English level: TOEFL IBT – at least score 70 IELTS – at least score 4.5 PTE General – at least level B1 FCE – at least level B. CPE – satisfactory pass CAE – satisfactory pass The University of Georgia will conduct the B1 level test, where 70% of the test will be considered as confirmation of the competence, for the students who do not have the English language competence certificates. If the student scores more than 90% on the exam, he or she will be interviewed, after which the level of English will be established and the student will be advised whether or not to pass "General English I. |
| Program goals: | The goal of the program is for the graduate to acquire knowledge based on modern and latest trends in the field of business administration, to introduce strategic, operational,, financial, administrative, cultural-ethical aspects of management, to develop the social responsibility of business and the importance of corporate ethical norms/principles so that the graduate can be employed in local and international organizations in middle and low positions. |
Knowledge and understanding Graduate will be able to: Skills Graduate will be able to: Responsibility and autonomy Graduate will be able to: Outcomes Graduate will be able to: