„სამეცნიერო კვლევითი პროექტების საუნივერსიტეტო საგრანტო კონკურსის შესახებ დებულებაში“ 6.8 მუხლის ცვლილების შესახებ
უნივერსიტეტის პროფესორ/მასწავლებლების რეკომენდაციით უნივერსიტეტის სამეცნიერო საბჭოს და რექტორის საბჭოს გადაწყვეტილებით, ცვლილება შევიდა „სამეცნიერო კვლევითი პროექტების საუნივერსიტეტო საგრანტო კონკურსის შესახებ დებულებაში“ 6.8 მუხლში. კერძოდ, დაზუსტდა პროექტის შეფასების კრიტერიუმები სახელმძღვანელოების, მონოგრაფიებისათვის ბოლო კრიტერიუმი და შესაბამისად ჩამოყალიბდა შემდეგნაირად:
6.8. პროექტის შეფასების კრიტერიუმები სახელმძღვანელოების, მონოგრაფიებისათვის:
შეფასების კრიტერიუმი
სუსტი
საშუალო
კარგი
მონოგრაფიის/ სახელმძღვანელოს სამეცნიერო/აკადემიური ღირებულება და მნიშვნელობა
1-10
11-19
20-25
ავტორის/ავტორთა ჯგუფის კომპეტენციის შესაბამისობა პროექტის მიზნებთან
1-7
8-12
13-15
პროექტის გეგმისა და ვადების რეალისტურობა
1-3
4-7
8-10
პროექტის ბიუჯეტის შეასბამისობა პროექტის მიზნებთან
ავტორის/ავტორთა ჯგუფის მიერ წარმოდგენილ პროექტის ძირითად/ მომიჯნავე საკითხზე/საკითხებზე  უკვე გამოქვეყნებული ნაშრომი ან მისი ნაწილი (სახელმძღვანელო, სტატია, კვლევა და სხვა)

"In the provision on the university grant competition of scientific research projects" 6. About the change of Article 8
On the recommendation of the university professor/ teachers, according to the decision of the scientific council of the university and the board of the rector, a change was made in the provision "on the university grant competition of scientific research projects" 6. in Article 8. In particular, the criteria for evaluating the project were specified, the last criterion for textbooks and monographs, and accordingly, it was formulated as follows:
Evaluation criterion
Weak
Average
Good
Scientific/ academic value and significance of the monograph/ textbook.
1-10
11-19
20-25
Correspondence of the competence of the author/ group of authors with the goals of the project.
1-7
8-12
13-15
The realism of the project plan and deadlines.
1-3
4-7
8-10
The budget of the project is reconciled with the goals of the project.
A paper already published on the main/ related issues/ issues of the project presented by the author/ group of authors (manual, article, research, etc.)