ეს სურათი გადავიღე ირლანდიაში, სადაც Trimble R10 ჯიპიეს ანტენა მიჭირავს და დედამიწის თანამგზავრიდან მოსული სიგნალებით კოორდინატებს ვიღებ. როგორ მივაღწიე აქამდე? ყველაფერი საქართველოს უნივერსიტეტში დაიწყო. 2009 წელს ჩავაბარე საქართველოს უნივერსიტეტის ინფორმატიკის ფაკულტეტზე. ეს არის უნივერსიტეტი, რომელიც გამოირჩევა სწავლის მაღალი ხარისხითა და დისციპლინით, სწორედ ამიტომ, მაგისტრატურაც ამავე უნივერსიტეტში გავაგრძელე.
მაგისტრატურის პირველი სემესტრის დამთავრების შემდეგ 6 თვიან პრაკტიკაზე მიმიღეს გერმანიაში, მანქანების მწარმოებელ ფირმა “აუდი”-ში, პროექტ მენეჯმენტის განხრით, კერძოდ, საწარმოო პროცესების მონიტორინგის გაუმჯობესებისა და მონიტორინგისთვის ახალი პროგრამული პაკეტების დანერგვისთვის. შემდეგ ერასმუსით მოვხვდი დუბლინის ტექნიკურ ინსტიტუტში, სადაც შევიცვალე პროფესიული პროფილი და დავამთავრე მაგისტრატურა გეოსივრცითი ინჟინერიის განხრით. თეზისის წერის პერიოდშივე ვიპოვე სამსახური ამავე განხრით და უკვე ერთ წელზე მეტია ვმუშაობ ირლანდიაში ტოპოგრაფიკულ კომპანიაში.

I took this picture in Ireland where I was holding a Trimble R10 GPS antenna and was receiving coordinates through Earth’s satellite. How did I achieve this? Everything began in the University of Georgia. In 2009, I was enrolled in the University of Georgia to study Information Technologies. This University is distinguished for the high quality educational process and discipline. That is why I continued my Master’s education here.
After completing one semester of the Master’s program, I got accepted for the 6-month internship in Germany in the automobile manufacturer company - “Audi” for project management to improve production monitoring and implement new monitoring program packages. Following this experience, I attended Dublin Technical Institute within the Erasmus exchange program where I changed my professional profile and graduated the Master’s program of Geospatial Engineering. I found a job during the writing process of my thesis. I worked in the topographical company in Ireland for more than one year.