საქართველოს უნივერსიტეტი ENHANCE-GSL პროექტის კოორდინატორია
სიამაყით გვსურს გაცნობოთ რომ საქართველოს უნივერსიტეტი  ოფიციალურად გახდა ENHANCE-GSL პროექტის კოორდინატორი, რომელიც დაფინანსებულია Erasmus + მიერ. ეს მნიშვნელოვანი ეტაპი გამოხატავს უნივერსიტეტის მიზანს, ხელი შეუწყოს მდგრად პარტნიორობას უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებსა და საზოგადოებას შორის.
ENHANCE-GSL კონსორციუმი შედგება 6 პარტნიორისგან 4 სხვადასხვა ქვეყნიდან (2 საქართველოდან, 2 სიერა ლეონედან, 1 ხორვატიიდან და 1 სლოვაკეთიდან) და 5 ასოცირებული პარტნიორისაგან 3 სხვადასხვა ქვეყნიდან (2 საქართველოდან, 2 სიერა ლეონედან და 1 ხორვატიიდან).
პარტნიორები
1. საქართველოს უნივერსიტეტი
2. სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტი
3. მატეი ბელის უნივერსიტეტი ბანსკა ბისტრიცაში
4. სიერა ლეონეს უნივერსიტეტი
5. მაკენის უნივერსიტეტი
6. რიეკას უნივერსიტეტი
ასოცირებული პარტნიორები
1. რიეკას უნივერსიტეტის ფონდი
2. მაკენის კარიტასი მაკენის ეპარქია
3. ქეა კავკასია
4. მენტალური ჯანმრთელობის კოალიცია
5. ისწავლე თავისუფლებისთვის - 22°
რა არის ENHANCE-GSL?
პროექტი “თემთან ჩართულობის მდგრადი განვითარების შესაძლებლობების გაზრდა საქართველოსა და სიერა ლეონეს მაგალითზე“ მიმართულია უნივერსიტეტების აქტიური როლის გაძლიერებაზე საზოგადოებაში, რაშიც ძირითადი ყურადღება თემთან ჩართულობას ეთმობა. სიერა ლეონესა და საქართველოს მაგალითებზე დაყრდნობით, პროექტი მიზნად ისახავს სხვადასხვა სოციალურ კონტექსტში დაგროვილი გამოცდილებების გამოიყენებას თემთან ჩართულობის ადაპტირებადი სტრატეგიების შესამუშავებლად. პროექტის ზოგადი მიზანია ორივე ქვეყანაში უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებსა და საზოგადოებებს შორის კავშირის გაძლიერება. ძირითადი შედეგები მოიცავს უნარ-ჩვევების განვითარებას, რესურსებისა გაზრდას და სპეციალიზებული ერთეულის ჩამოყალიბებას, რაც აუცილებელია უნივერსიტეტებისთვის იმისთვის, რომ დაამყარონ და შეინარჩუნონ გრძელვადიანი და მნიშვნელოვანი ურთიერთობები ადგილობრივ თემებთან.

The University of Georgia Leads ENHANCE-GSL Project
We are proud to announce that the University of Georgia (UG) has officially become the coordinator of Erasmus + funded project ENHANCE-GSL! This significant milestone highlights UG’s commitment to strengthening the role of universities in community engagement and fostering sustainable partnerships between higher education institutions and society.
The ENHANCE-GSL Consortium is composed of 6 partners from 4 different countries (2 from Georgia, 2 from Sierra Leone, 1 from Croatia and 1 from Slovakia) and 5 associated partners from 3 different countries (2 from Georgia, 2 from Sierra Leone and 1 from Croatia).
Partners
1. The University of Georgia
2. Sulkhan-Saba Orbeliani University
3. Matej Bel University in Banská Bystrica
4. The University of Sierra Leone
5. University of Makeni
6. University of Rijeka
Associated partners
1. Zaklada Sveucilista u Rijeci
2. Caritas Makeni Diocese of Makeni
3. Care Caucasus
4. Mental Health Coalition
5. Learn for Liberty - 22°
What is ENHANCE-GSL?
The project “Enhancing Capacities for Sustainable Community Engagement: Cases of Georgia and Sierra Leone” addresses the active role of universities in society by focusing on community engagement. Centered on Sierra Leone and Georgia, it leverages diverse backgrounds to develop adaptable community engagement strategies. The general goal is to strengthen the bond between higher education institutions and societies in both countries. Main outcomes include enhanced abilities, skills and resources including a specialized unit necessary for universities to establish and maintain long-term, meaningful connections with their respective communities.