სტაჟირების 6 თვიანი პროგრამა
საქართველოს უნივერსიტეტის სტუდენტებს, დამამთავრებელი კურსის სტუდენტებს, მაგისტრატურის სტუდენტებსა და კურსდამთავრებულებს აქვთ შესაძლებლობა განაცხადი გააკეთონ სტაჟირების 6 თვიან პროგრამაზე ერთ-ერთ კომპანიაში.
სტაჟირების მიმართულებები:
• Business Development / ბიზნესის განვითარება (ახალი ვენდორების მოზიდვა, არსებული ბიზნეს ერთეულების საქმიანობის ანალიტიკა სხვადასხვა მონაცემების საფუძველზე და პარტნიორული ურთიერთობების განვითარება.);
• Trade Marketing / სავაჭრო მარკეტინგი (ვენდორებთან ურთიერთობა, სხვადასხვა სავაჭრო კამპანიების დაგეგმვა მონაცემებზე დაფუძნებული ანალიზის საფუძველზე);
• Supply Planning / მარაგების დაგეგმვა (პროდუქციის მარაგების მართვა, გაყიდვების მონაცემების ანალიზი, პროდუქციის მოთხოვნის განსაზღვრა.);
• Order Uploading / შეკვეთების დამუშავება (ქსელურ კლიენტებთან ავტომატიზირებული შეკვეთების ორგანიზება. ყოველთვიური ანგარიშების წარმოება და ანალიზი.);
• Sales reporting / გაყიდვების რეპორტინგი (გაყიდვების მონაცემების რეპორტინგი და ანალიზი.);
• Human Resources / ადამიანური რესურსები (ახალი თანამშრომლების შერჩევა, აყვანა და დოკუმენტაციის ადმინისტრირება HR სისტემების გამოყენებით.);
• IT & Processes / IT და პროცესები (სისტემებთან, პროცესების განახლებასთან და ოპტიმიზაციასთან დაკავშირებული პროექტების ანალიტიკა.);
• Budgeting and Financial Analysis / ბიუჯეტირება და ფინანსური ანალიზი (ორგანიზაციის მასშტაბით წლიური ბიუჯეტის დაგეგმვა და მუდმივი მონიტორინგი.)
• პროგრამა განკუთვილია ბიზნესის ადმინისტრირების, ფინანსების, მათემატიკის და ფსიქოლოგიის საბაკალოავრო პროგრამის მე-3 და მე-4 კურსის სტუდენტებისთვის.
• შეთანხმებით: სრული სამუშაო განაკვეთი - 40 სთ კვირაში / ნახევარი სამუშაო განაკვეთი - 20 სთ კვირაში;

6-month internship program
Junior and senior year students, MA students and graduates of the University of Georgia have an opportunity to apply for a 6-month internship program at one of the companies.
Internship directions:
• Business Development (attracting new vendors, analyzing the activity of existing business units based on various data and developing partnership relations.);
• Trade Marketing (relations with vendors, planning of various trade campaigns based on data-based analysis);
• Supply Planning (management of product stocks, analysis of sales data, determination of product demand.);
• Order Uploading / order processing (organization of automated orders with network clients. Production and analysis of monthly reports.);
• Sales reporting (reporting and analysis of sales data);
• Human Resources (selection of new employees, hiring and administration of documentation using HR systems);
• IT & Processes / IT and processes (with systems, updating processes and
• Analysis of projects related to optimization.);
• Budgeting and Financial Analysis (organization-wide annual budget planning and constant monitoring.)
• The program is intended for 3rd and 4th year undergraduate students of business administration, finance, mathematics and psychology.