საქართველოს უნივესიტეტის ჯანმრთელობის მეცნიერებათა სკოლა აცხადებს ღია კონკურსს აკადემიური თანამდებობების დასაკავებლად
6 October 2023
საქართველოს უნივესიტეტის ჯანმრთელობის მეცნიერებათა სკოლა აცხადებს ღია კონკურსს აკადემიური თანამდებობების დასაკავებლად შემდეგი მიმართულებებით:
1.1.    ასოცირებული პროფესორის აკადემიური თანამდებობა გარემოს ჯანმრთელობის მიმართულებით (1 ვაკანსია)
1.2.    ასოცირებული პროფესორის აკადემიური თანამდებობა ტოქსიკოლოოგიის  მიმართულებით (1 ვაკანსია)
1.3.    ასოცირებული პროფესორის აკადემიური თანამდებობა პოპულაციური ეპიდემიოლოგიის მიმართულებით (1 ვაკასნია)
1.4.    ასოცირებული პროფესორის აკადემიური თანამდებობა ბიოსტატისიკის მიმართულებით (1 ვაკასნია)
1.5.    ასოცირებული პროფესორის აკადემიური თანამდებობა პროპედევტიკისა და კარდიოლოგიის მიმართულებით (1 ვაკასნია)
1.6.    ასოცირებული პროფესორის აკადემიური თანამდებობა ფარმაკოგნოზიის მიმართულებით (1 ვაკანსია)
1.7.    ასოცირებული პროფესორის აკადემიური თანამდებობა ფარმაციისა და ბიოეთიკის მიმართულებით (1 ვაკანსია)
წარმატებული კანდიდატის გამოვლენა განხორციელდება შემდეგი წესით:
2.        ძირითადი კრიტერიუმებია:
2.1.    დოქტორის აკადემიური ხარისხი;
2.2.    სამეცნიერო-პედაგოგიური საქმიანობა. პროფესორს უნდა ჰქონდეს სამეცნიერო-პედაგოგიური მუშაობის არანაკლებ 6 წლის გამოცდილება, ასოცირებულ პროფესორს უნდა ჰქონდეს სამეცნიერო-პედაგოგიური მუშაობის არანაკლებ 3 წლის გამოცდილება;
2.3.    სამეცნიერო ნაშრომები ბოლო 5 წლის განმავლობაში. უპირატესობა მიენიჭება Scopus-ის ჟურნალებში გამოქვეყნებული პუბლიკაციების ავტორებს;
2.4.    ინგლისურ ენაზე ლექციის ჩატარების უნარი;
დამატებითი კრიტერიუმებია:
2.5.    სილაბუსი/სილაბუსები, რომლებიც ფასდება შინაარსის, სწავლის შედეგებისა და მათი მიღწევის მეთოდების ადეკვატურობით;
2.6.    საქართველოს უნივერსიტეტის ფარგლებში კვლევითი საქმიანობის ხედვა;
2.7.    კონფერენციებში/სემინარებში მონაწილეობა - ბოლო 5 წლის განმავლობაში;
2.8.    პროფესიული განვითარების ღონისძიებებში მონაწილეობა;
2.9.    საოფისე ტექნოლოგიების გამოყენების უნარი.
3.       წარმოსადგენი დოკუმენტებია:
3.1.    განაცხადი საკონკურსო კომისიის სახელზე - იმ ვაკანსიის მითითებით, რომელზეც განაცხადს აკეთებს აპლიკანტი (დართული ფორმის მიხედვით);
3.2.    საქართველოს უნივერსიტეტის აპლიკაციის ფორმა შევსებული ქართულ და ინგლისურ ენებზე (დართული ფორმის მიხედვით);
3.3.    პირადობის მოწმობის ასლი;
3.4.     აკადემიური ხარისხის (ბაკალავრი, მაგისტრი, დოქტორი ან მათთან გათანაბრებული) დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი. უცხოეთში გაცემული ან არაქართულენოვანი დიპლომი უნდა იყოს ნათარგმნი ქართულ ენაზე. უცხოეთში მიღებული კვალიფიკაცია აღიარებული უნდა იყოს განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის მიერ (https://eqe.ge/geo/static/213) და თარგმანი - დამოწმებული ნოტარიულად;
3.5.    ცნობა პედაგოგიური-სამეცნიერო გამოცდილების შესახებ;
3.6.    დამოუკიდებელი საექიმო საქმიანობის ნების დამრთველი სახელმწიფო სერტიფიკატი (მხოლოდ კლინიკურ მიმართულებებზე);
3.7.    გამოქვეყნებული შრომების სია და ასლები (წარმოსადგენია გამოქვეყნებული შრომების სრული ნუსხა,  რომელიმე პუბლიკაციის ასლი კანდიდატის შერჩევით);
3.8.    ინგლისურ ენის სერტიფიკატი (არსებობის შემთხვევაში).
3.9.    საქართველოს უნივერსიტეტის ფარგლებში კვლევითი საქმიანობის ხედვა (დართული ფორმის მიხედვით);
3.10.                      საგნის სილაბუს(ებ)ი;
3.11.                      სხვა ინფორმაცია, რომელიც თქვენი აზრით მნიშვნელოვანია შესაბამის პოზიციაზე თქვენი კანდიდატურის წარმოჩენისთვის.
4.       საკონკურსო კომისიის მოთხოვნის შემთხვევაში, კანდიდატს შეიძლება ეთხოვოს დემო ლექციის ჩატარება;
5.       კონკურსში გამარჯვებულმა პირმა აფილირება უნდა გააკეთოს საქართველოს უნივერსიტეთან. Google Scholar-ის პროფილის ვერიფიკაცია მოხდეს საქართველოს უნივერსიტეტის სახელით და საქართველოს უნივერერსიტეტის ოფიციალური (@ug.edu.ge) ელექტრონული ფოსტით.
6.       საკონკურსო დოკუმენტების მიღება განხორციელდეს 2023 წლის 6 და 7 ნოემბერს ელექტრონული ფორმით ელექტრონულ ფოსტაზე academicvacancy@ug.edu.ge ან მატერიალური ფორმით მისამართზე: თბილისი, კოსტავას ქ. #77ა, მე-4 კორპუსი, ოთახი №514, 0171. კანდიდატურა განიხილება დოკუმენტების სრულად წარმოდგენის შემთხვევაში.
7.       აკადემიური თანამდებობის დასაკავებელი კონკურსი ჩატარდეს 2023 წლის 8 და 9 ნოემბერს.
8.       საონკურსო კომისიის გადაწყვეტილება შეიძლება გასაჩივრდეს სააპელაციო კომისიაში. საჩივრებისა და პრეტენზიების მიღების დღედ დადგინდეს 2023 წლის 14 ნოემბერი
9.       კონკურსში გამარჯვებული პირების სია გამოქვეყნდეს 2023 წლის 17 ნოემბერს საქართველოს  უნივერსიტეტის ვებ-გვერდზე www.ug.edu.ge.
საქართველოს უნივერსიტეტი არის რეგიონის ლიდერი, ყველაზე დიდი კერძო უნივერსიტეტი საქართველოში, რომელიც ემსახურება 7000-ზე მეტ ქართველ და საერთაშორისო სტუდენტს მსოფლიოს 70 ქვეყნიდან. UG-ს მრავალფეროვანი და პროგრესული გუნდი 1200-მდე თანამშრომელს აერთიანებს.
·         მოქნილ სამუშაო გრაფიკს
·         კონკურენტულ ანაზღაურებას
·         სასწავლო და სამეცნიერო საქმიანობის შეთავსებას
·         სამეცნიერო საქმიანობის ხელშეწყობას და დამატებით ჯილდოებს სამცენიერო აქტივობებში
·         პროფესიული განვითარების ხელშეწყობას
·         კარიერული ზრდის შესაძლებლობას
·         ჯანსაღ ორგანიზაციულ კულტურას
·         უსფრთხო სამუშაო გარემოს
·         უახლეს საოფისე ტექნოლოგიებს
საქართველოს უნივერსიტეტის გუნდი აღიარებს რა პერსონალური მონაცემების დაცვის მნიშვნელობას, პერსონალური მონაცემის დამუშავებისას უზრუნველყოს ადამიანის უფლებათა და თავისუფლებათა, მათ შორის, პირადი ცხოვრების ხელშეუხებლობის დაცვას.
"პერსონალურ მონაცემთა დაცვის შესახებ" საქართველოს კანონის შესაბამისად, საქართველოს უნივერსიტეტის მიერ დამუშავდება თქვენი პერსონალური მონაცემები, რათა დადგინდეს ვაკანტურ პოზიციასთან თქვენი შესაბამისობა. პერსონალური მონაცემების დამუშავება ხორციელდება წინასახელშეკრულებო ურთიერთობის ვადით, კანდიდატის შესახებ დასაქმებასთან დაკავშირებული გადაწყვეტილების მიღებამდე. რეზიუმეს გამოგზავნით თქვენ ავტომატურად ეთანხმებით ზემოთ აღნიშნულ პირობებს.

The School of Health Sciences of the University of Georgia announces an open competition for academic positions
6 October 2023
The School of Health Sciences of the University of Georgia announces an open competition for academic positions in the following areas:
1.1. Academic position of associate professor in an environmental health (1 vacancy)
1.2. Academic position of associate professor in toxicology (1 vacancy)
1.3. Academic position of associate professor in population epidemiology (1 vacancy)
1.4. Academic position of associate professor in biostatistics (1 vacancy)
1.5. Academic position of associate professor in the direction of propaedeutics and cardiology (1 vacancy)
1.6. Academic position of associate professor in the field of pharmacognosy (1 vacancy)
1.7. Academic position of associate professor in pharmacy and bioethics (1 vacancy)
The identification of the successful candidate will be carried out in the following manner:
2. The main criteria are:
2.1. Academic degree of doctor
2.2. Scientific-pedagogical experience. The professor must have at least 6 years of scientific-pedagogical work experience, the associate professor must have at least 3 years of scientific-pedagogical work experience
2.3. Scientific papers in the last 5 years. Preference will be given to authors of publications published in Scopus journals
2.4. ability to conduct a lecture in English
Additional criteria are:
2.5. Syllabus/syllabi that are assessed for adequacy of content, learning outcomes and methods of achieving them
2.6. Vision of research activities within the University of Georgia
2.7. Participation in conferences/seminars - during the last 5 years
2.8. Participation in professional development events
2.9. Ability to use office technologies.
3. The documents to be presented are:
3.1. Application form - indicating the vacancy for which the applicant applies (according to the attached form);
3.2. University of Georgia application form filled in in Georgian and English languages (according to the attached form)
3.3. Copy of identity card
3.4. A copy of the document confirming the academic degree (Bachelor's, Master's, Doctor's or equivalent). A foreign or non-Georgian language diploma must be translated into Georgian. Qualifications received abroad must be recognized by the National Center for Education Quality Development (https://eqe.ge/geo/static/213) and the translation must be notarized
3.5. Notice of pedagogical-scientific experience
3.6. State certificate of independent medical practice (only for clinical directions)
3.7. List of published works and copies (a complete list of published works is presented, a copy of any publication selected by the candidate)
3.8. English language certificate (if any)
3.9. Vision of research activities within the University of Georgia (according to the attached form)
3.10. Syllabus
3.11. Other information that you think is important to present your candidacy for the relevant position.
4. At the request of the competition commission, the candidate may be asked to conduct a demo lecture.
5. The winner of the competition must be affiliated with the University of Georgia. The Google Scholar profile should be verified with the name of the University of Georgia and the official (@ug.edu.ge) email address of the University of Georgia.
6. Competition documents should be received on November 6 and 7, 2023 in electronic form at academicvacancy@ug.edu.ge or in physical form at the address: Kostava st., Tbilisi. #77а, 4th building, room #514a, 0171. The candidacy will be evaluated when all required documents are submitted completely.
7. The competition will be held on November 8 and 9, 2023.
8. The decision of the competition commission can be appealed to the appeal commission. November 14, 2023, should be set as the day for receiving complaints and claims.
9. The list of winners of the competition should be published on November 17, 2023 on the website of the University of Georgia at www.ug.edu.ge.
The University of Georgia, the leading institution in the region and Georgia's largest private university, proudly serves a diverse community of over 7,000 students hailing from 70 different countries. Our dynamic and forward-thinking team comprises approximately 1,200 dedicated employees.
We provide our academic staff with:
• A flexible work schedule
• Competitive compensation packages
• Opportunities to blend teaching and research
• Support for research endeavours, including additional incentives for contributions to scientific activities
• A commitment to professional growth
• Prospects for career advancement
• A nurturing organizational culture
• A safe and secure work environment
• Access to cutting-edge office technologies
For more comprehensive details, please visit our website at https://ug.edu.ge/public/.
At the University of Georgia, we place great importance on safeguarding personal data during its processing to protect individual rights and freedoms, including the right to privacy.
In compliance with the Georgian Law on Personal Data Protection, the University of Georgia will process your personal data to assess your suitability for the vacant position. Personal data processing will be conducted throughout the pre-contractual phase, leading up to a decision regarding the candidate's employment. By submitting your resume, you automatically consent to these terms.