2025 წლის 17-19 თებერვალს, საქართველოს უნივერსიტეტის წარმომადგენლებმა მონაწილეობა მიიღეს სამუშაო შეხვედრაში, რომელიც გაიმართა ხორვატიაში, რიეკას უნივერსიტეტში, ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული Erasmus+ CBHE პროექტის ფარგლებში – „თემთან ჩართულობის მდგრადი განვითარების შესაძლებლობების გაზრდა საქართველოსა და სიერა ლეონეს მაგალითზე – ENHANCE-GSL“.
ENHANCE-GSL პროექტი ორწლიანი ინიციატივაა, რომლის მიზანია უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების შესაძლებლობების გაძლიერება თემთან ჩართულობასთან დაკავშირებით და საზოგადოების აქტიური მონაწილეობის ხელშეწყობა როგორც საქართველოში, ასევე სიერა ლეონეში. პროექტის კონსორციუმში შედის ექვსი უნივერსიტეტი: საქართველოს უნივერსიტეტი (პროექტის კოორდინატორი), სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტი (საქართველო), მაკენის უნივერსიტეტი და სიერა ლეონეს უნივერსიტეტი (სიერა ლეონე), რიეკას უნივერსიტეტი (ხორვატია) და მატეი ბელის უნივერსიტეტი (სლოვაკეთი).
სამდღიანმა ინტენსიურმა შეხვედრამ ევროპელი, ქართველი და სიერა ლეონელი პარტნიორები გააერთიანა. შეხვედრა ჰიბრიდულ ფორმატში ჩატარდა: საქართველოსა და ევროპის უნივერსიტეტების წარმომადგენლები ადგილზე ესწრებოდნენ, ხოლო სიერა ლეონეს პარტნიორი უნივერსიტეტების მონაწილეები ონლაინ რეჟიმში ერთვებოდნენ დისკუსიებსა და პრეზენტაციებში.
სამდღიანი შეხვედრა მოიცავდა პრეზენტაციებს თემთან ჩართულობის მაგალითებზე, ევროპელი პარტნიორების გამოცდილების გაზიარებასა და პროექტის სამომავლო მიზნების განხილვას. განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო რიეკას უნივერსიტეტისა და მატეი ბელის უნივერსიტეტის მიერ თემთან ჩართულობის საგანმანათლებლო პროგრამებში და ინსტიტუციურ ჩარჩოებში ინტეგრაციის გამოცდილებას. შეხვედრა შეჯამებითა და შემდგომი ნაბიჯების დაგეგმვით დასრულდა.

The University of Georgia Representatives Participate in Erasmus+ Project Meeting at the University of Rijeka
On February 17–19, 2025, representatives of The University of Georgia participated in a working meeting held at the University of Rijeka, Croatia, as part of the Erasmus+ CBHE project “Enhancing Capacities for Sustainable Community Engagement: Cases of Georgia and Sierra Leone – ENHANCE-GSL”, funded by the European Commission.
The ENHANCE-GSL project is a two-year initiative aimed at strengthening the community engagement capacities of higher education institutions and promoting community involvement in both Georgia and Sierra Leone. The project consortium includes six universities: the University of Georgia (project coordinator), Sulkhan-Saba Orbeliani University (Georgia), the University of Makeni and the University of Sierra Leone (Sierra Leone), the University of Rijeka (Croatia), and Matej Bel University (Slovakia).
The three-day intensive meeting brought together project partners from Europe, Georgia, and Sierra Leone. The meeting was conducted in a hybrid format. While representatives from Georgian and European universities attended in person, participants from Sierra Leonean partner institutions joined the discussions and presentations online.
The three-day meeting included presentations on community engagement practices, shared experiences from European partners, and discussions on future project goals. Key highlights included insights from the University of Rijeka and Matej Bel University on integrating community engagement into curricula and institutional frameworks. The meeting was concluded by focusing on summarizing progress and planning next steps.