სტუდენტური ფესტივალის ფარგლებში, საქართველოს უნივერსიტეტის თეატრალური დასი, საპრიზო მესამე ადგილის მფლობელი გახდა.
საქართველოს უნივერსიტეტის სტუდენტებით დაკომპლექტებულმა გუნდმა, ასევე საქართველოს უნივერსიტეტის სტუდენტის ლინდა დავითაძის ხელმძღვანელობით წარადგინა ერთმოქმედებიანი სპექტაკლი სახელად "ექო", რამაც ჟიურის მოწონება და ბრინჯაოს მედალი დაიმსახურა.
აღსანიშნავია, რომ საქართველოს უნივერსიტეტი, წელს პირველად წარსდგა ფესტივალზე ამ მიმართულებით. სტუდენტებისთვის: თეკლა იაკობაძე, თეკლა კანკია, გიორგი ბოლქვაძე, მარიამ კაშია და ლიზი კვაჭაძესთვის ეს პირველი ნაბიჯები იყო თეატრალურ სამყაროში.
ფესტივალის აუცილებელი მოთხოვნა იყო, რომ დადგმის ქრონომეტრაჟი ყოფილიყო არაუმეტეს ათი წუთისა. საქართველოს უნივერსიტეტის დასმა, სპექტაკლში "ექო" გადმოსცა ისტორია ცხრამეტი წლის გოგონაზე, რომელიც ვერ ეგუება მშობლების ტრაგიკული გარდაცვალებას, ხოლო გარშემომყოფები მის რეალობაში დაბრუნებას ცდილობენ.
დაინტერესებულ პირებს, სპექტაკლის ნახვა შეგიძლიათ მითითებულ ბმულზე: https://youtu.be/VnxKzQX5yWs?si=KYILf0jQbVBjWkWM

The University of Georgia Theatre Troupe Achieves Success at Student Festival
As part of the Student Festival, the University of Georgia Theatre Troupe won third place and was awarded the bronze medal.
The team, composed of University of Georgia students and led by UG student Linda Davitadze, presented a one-act play titled "Echo", which earned the appreciation of the jury and secured third place in the competition.
Notably, this was the first year that the University of Georgia participated in the festival in this category. For the students — Tekla Iakobadze, Tekla Kankia, Giorgi Bolkvadze, Mariam Kashia, and Lizi Kvachadze — this marked their first steps into the world of theatre.
One of the festival’s key requirements was that each performance should not exceed ten minutes in length. Through the play "Echo", the University of Georgia troupe portrayed the story of a nineteen-year-old girl coping with the tragic loss of her parents, while those around her attempt to help her return to reality.
Interested viewers can watch the performance via the link provided below: https://youtu.be/VnxKzQX5yWs?si=KYILf0jQbVBjWkWM