ტრენინგების სერია - 5 ნაბიჯი დასაქმებისკენ
საქართველოს უნივერსიტეტის კარიერული განვითარების და დასაქმების სამსახურის ორგანიზებით ტრენინგების სერია-5 ნაბიჯი დასაქმებისკენ გაიმართა, სადაც სტუდენტებს შესაძლებლობა ჰქონდათ მიეღოთ პრაქტიკული რჩევები შემდეგ კომპონენტებში:
• როგორ გავხდეთ საუკეთესო კანდიდატი დამსაქმებლისთვის?
• როგორ შევქმნათ ეფექტური რეზიუმე?
• როგორ დავწეროთ სამოტივაციო წერილი?
• წარმატებული გასაუბრების ფორმულა;
• LinkedIn, როგორც დასაქმების საშუალება.
აღსანიშნავია, რომ ტრენინგები ჩატარდა როგორც ქართველი, ისე საერთაშორისო სტუდენტებისათვის. მათ შესაძლებლობა ჰქონდათ დასწრებოდნენ სიმულაციურ გასაუბრებას და საკუთარი თავი გამოეცადათ რეალურ სიტუაციაში. ტრენინგების სერიას კომპანია ჯეპრას ადამიანური რესურსების მენეჯერი, რუსუდან კინწურაშვილი და საქართველოს უნივერსიტეტის ადამიანური კაპიტალის სამსახურის უფროსი, მარიამ ჯანჯარია უძღვებოდნენ.
მათ შორის, ტრეინინგი -LinkedIn, როგორც დასაქმების საშუალება, იყო ყველაზე აქტუალური, რადგან არსებულ დასაქმების ბაზარზე ყველაზე აქტიურად ეს პლატფორმა გამოიყენება, სამუშაო კადრის ძიებისათვის. შესაბამისად მნიშვნელოვანია, რომ პირადი LinkedIn გვერდი შეესაბამებოდეს თანამედროვე სტანდარტებს, რათა შესაბამისმა ალგორითმა ვალიდურად შესთავაზოს დამსაქმებელს კადრი და პირიქით.
საქართველოს უნივერსიტეტის კარიერული განვითარების და დასაქმების ცენტრი, მუდმივად მართავს მსგავსს ინტერაქციულ შეხვედრებს სტუდენტებთან და ინდივიდუალური, თუ ზოგადი შეხვედრებით მუდმივად სთავაზობს სტუდენტებს საკუთარი კარიერული უნარების წარმოჩენაში დახმარებას.

Career Training Series - 5 Steps to Employment
With the organization of the Career Development and Employment Service of the University of Georgia, a training series titled “5 Steps Toward Employment” was held. Within the framework of the training, students had the opportunity to receive practical advice on the following components:
• How to become the best candidate for an employer?
• How to create an effective résumé?
• How to write a motivational (cover) letter?
• The formula for a successful job interview
• LinkedIn as a tool for employment
It is noteworthy that the trainings were conducted for both Georgian and international students. Participants were given the opportunity to attend simulated job interviews and test themselves in real-life scenarios. The training series was led by Rusudan Kintsurashvili, Human Resources Manager at Gepra, and Mariam Janjaria, Head of the Human Capital Department at the University of Georgia.
Among the sessions, the training “LinkedIn as a Tool for Employment” was particularly relevant, as this platform is currently the most actively used in the job market for talent recruitment. Therefore, it is important for a personal LinkedIn profile to meet modern standards so that the relevant algorithm can accurately match candidates with employers, and vice versa.
The Career Development and Employment Center of the University of Georgia continuously organizes similar interactive meetings with students and, through both individual and group sessions, consistently offers support in helping students develop and showcase their career skills.