ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი საქართველოს უნივერსიტეტსა და ქარმელის კოლეჯს (ისრაელი) შორის
2017 წლის 14 დეკემბერს საქართველოს უნივერსიტეტს ესტუმრა დელეგაცია ისრაელიდან: ბატონი აკრამ ჰასონი, რომელიც არის ისრაელის ქნესეთის წევრი კულანუს (ჩვენ ყველა) პარტიიდან და ამავე დროს ქარმელის კოლეჯის პრეზიდენტი, კულანუს პარტიის წევრები, ჟურნალისტები და ისრაელის სახლის დამფუძნებელი ბატონი იციკ მოშე.
გაფორმდა ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი საქართველოს უნივერსიტეტსა და ქარმელის კოლეჯს (ისრაელი) შორის, რომელსაც ხელი მოაწერეს: საქართველოს უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა ქალბატონმა გიული ალასანიამ და ქარმელის კოლეჯის პრეზიდენტმა ბატონმა აკრამ ჰასონმა. ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი ითვალისწინებს აკადემიური და საგანმანათლებლო აქტივობების განვითარებას: გაცვლითი სამაგისტრო და სადოქტორო პროგრამები; ერთობლივი კვლევები, სასწავლო კურსები, პროექტები, კონფერენციებიდა  ვორკშოფები, სტუდენტებისა და აკადემიური პერსონალის, სასწავლო მასალისა და ტექნოლოგიების , სამეცნიერო პუბლიკაციების გაცვლა და ა.შ.

Memorandum of Understanding Between the University of Georgia and the Carmel College (Israel )
On December 14, 2017 the University of Georgia hosted distinguished guests - delegation from Israel: Mr. Akram Hasson, who is a a member of Israeli Knesset from Kulanu (“All of Us”) party and the president of the Carmel College, the members of Kulanu party, journalists, and the founder of ‘Israeli House’- Mr. Icik Moshe.
The president of the University of Georgia Giuli Alasania and the president of the Carmel College (Israel ) Akram Hasson signed the MoU between the University of Georgia and the Carmel College. The purpose of the MoU is to develop academic and educational cooperation: exchange programs on the levels of MA and Ph.D., joint research and development projects, conferences, workshops , exchange of: researchers and students, information, teaching materials, technological and scientific publications, etc.