ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი - მეცნიერებისა და ხელოვნების ფაკულტეტი - ბაკალავრი - 01/10/2018 - 12/07/2022
ISET - ეკონომიკის საერთაშორისო სკოლა, თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი - ბიზნესისა და ეკონომიკის ფაკულტეტი - მაგისტრი - 05/09/2022 - 12/08/2024
ECON4113-ეკონომიკური ზრდა და განვითარება (  2025/2026; )
ეკონომიკური ზრდა და განვითარება-ECON4113
გიორგი ორკოდაშვილი საქართველოს უნივერსიტეტის მოწვეული ლექტორია და უძღვება სალექციო კურსს ეკონომიკური ზრდა და განვითარება. იგი ფლობს ეკონომიკის მაგისტრის ხარისხს თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ეკონომიკის საერთაშორისო სკოლიდან (ISET). გიორგის აქვს მრავალწლიანი პროფესიული გამოცდილება განვითარების პოლიტიკისა და საერთაშორისო განვითარების პროგრამების სფეროში. იგი მართავდა მრავალმილიონიან განვითარების ინიციატივებს სამხრეთ კავკასიის რეგიონში, რომლებიც ორიენტირებული იყო ეკონომიკურ ზრდაზე, გარემოსდაცვით პოლიტიკასა და მდგრად განვითარებაზე. ამჟამად გიორგი არის მწვანე კლიმატის ფონდის (GCF) წარმომადგენელი საქართველოში, რომელიც მსოფლიოში ყველაზე დიდი მწვანე ფონდია, სადაც იგი მონაწილეობს საქართველოში კლიმატის ინვესტიციებისა და ფინანსური ინიციატივების მხარდაჭერაში. მანამდე იგი მუშაობდა USAID-ის საქართველოს მისიაში ეკონომიკური ზრდის ოფისში პროგრამის მენეჯერად, გაეროს სურსათისა და სოფლის მეურნოების ორგანიზაციაში (FAO) გარემოსა და კლიმატის ცვლილების პროგრამის კოორდინატორად, და CENN-ში გუნდის ლიდერისა და პროექტების მენეჯერის პოზიციაზე. მისი აკადემიური და პროფესიული ინტერესები მოიცავს ეკონომიკურ განვითარებას, გარემოს ეკონომიკას, ინსტიტუციურ განვითარებას და პოლიტიკას, რომლებიც ხელს უწყობს განვითარებად ქვეყნებში მდგრად ეკონომიკურ ზრდას.

Ilia State University - Faculty of Science and Art - Bachelor - 01/10/2018 - 12/07/2022
ISET - International School of Economics at Tbilisi State University - Faculty of Business and Economics - Master - 05/09/2022 - 12/08/2024
ECON4113-Economic Growth and Development (  2025/2026; )
Economic Growth and Development-ECON4113
Giorgi Orkodashvili is a Visiting Lecturer at the University of Georgia, where he teaches the course Economic Growth and Development. He holds a Master’s degree in Economics from the International School of Economics at Tbilisi State University (ISET). Giorgi has extensive professional experience in development policy and international development programs. He has managed multi-million USD development initiatives in the South Caucasus region, focusing on economic growth, environmental policy, and sustainable development. Currently, Giorgi serves as Liaison Officer for Georgia at the Green Climate Fund (GCF), the world’s largest climate fund, where he supports climate investment and financing initiatives in Georgia. Previously, he worked at the USAID Mission in Georgia in the Economic Growth Office as a Program Manager, at the Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO) as an Environment and Climate Change Programme Coordinator, and at CENN as a Team Leader and Project Manager. His academic and professional interests include economic development, environmental economics, institutional development, and policies that promote sustainable growth in developing countries.