საქართველოს უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და საერთაშორისო სტუდენტების სამსახური აცხადებს ინდივიდუალურ გაცვლით პროგრამას სტუდენტებისათვის პორტუგალიაში, პორტოს უნივერსიტეტში.
იხილეთ უნივერსიტეტის ვებ-გვერდი - https://www.up.pt/
პროგრამის ფარგლებში შერჩეული სტუდენტები ისწავლიან პორტოს უნივერსიტეტში 1 სემესტრის განმავლობაში (შემოდგომის სემესტრი - 2020-2021 აკადემიური წელი)
პორტოს უნვიერსიტეტში არსებული ფაკულტეტებისა და საგნების ჩამონათვალი იხილეთ აქ: https://sigarra.up.pt/up/en/WEB_BASE.GERA_PAGINA?p_pagina=ensino
პორტოს უნივერსიტეტის სტუდენტებს შეუძლიათ ისარგებლონ უნივერსიტეტის საერთო საცხოვრებლით.
სტუდენტებს ეძლევათ საშუალება ისწავლონ პორტოს უნივერსიტეტში ინგლისურ ენაზე. სტუდენტმა უნდა წარმოადგინოს ენის დამადასტურებელი სერტიფიკატი იმ შემთხვევაში, თუ საქართველოს უნივერსიტეტში არ აქვს დასრულებული ინგლისურის B2/2 დონე. სერტიფიკატის არ ქონის შემთხვევაში სტუდენტმა უნდა გაიაროს ინგლისური ენის ონლაინ გამოცდა.
სტუდენტმა უნდა წარმოადგინოს შემდეგი საბუთები ინგლისურ ენაზე: · სამოტივაციო წერილი · CV (Europass ფორმატი) · მიმართვის წერილი შესაბამისი სკოლიდან · ინგლისური ენის B2 დონის დამადასტურებელი სერტიფიკატი · პირადობის დამადასტურებელი მოწმობა/პასპორტი (ელ.ვერსია)
სტუდენტმა საბუთები უნდა წარმოადგინოს ელექტრონული სახით 3 მაისის ჩათვლით შემდეგ მისამართზე: exchange@ug.edu.ge
შენიშვნა |
აღნიშნული გაცვლითი პროგრამა განხორციელდება მხოლოდ იმ შემთხვევაში თუკი ეს შესაძლებელი იქნება მსოლფიოში არსებული COVID-19-ის სიტუაციის გათვალისწინებით.

Call for applications for Mobility Direct exchange program at the University of Porto (Portugal)Students will study one semester at the University of Porto (Fall Semester - 2020-2021 academic year) See the webpage of the university - https://www.up.pt/ The exchange program does not include: · Travel and Visa costs · Daily expenses and accommodation costs In case of high academic performance, the University of Georgia fully funds the accommodation fees.
See the available faculties and courses at the University of Porto here: https://sigarra.up.pt/up/en/WEB_BASE.GERA_PAGINA?p_pagina=ensino
Students of the University of Porto have the opportunity to use the Halls of Residence of the university.
The students must submit the following documents: · Motivation Letter · CV (Europass format) · Reference letter from the appropriate School of UG · English or Italian language proficiency certificate · Passport
The student must submit the documents before May 4th on the following email address: exchange@ug.edu.ge