ტომას ბატას უნივერსიტეტთან თანამშრომლობა – ინტერკულტურული კომუნიკაციის კვლევა და სტრატეგიული ანალიზი
სტრატეგიული კომუნიკაციების საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტები წარმატებით მონაწილეობენ საერთაშორისო პროექტებში, რომლებიც ხორციელდება უცხოელ პარტნიორ უნივერსიტეტებთან თანამშრომლობით. ერთ-ერთ ასეთ მნიშვნელოვან ინიციატივას წარმოადგენს პროექტი ინტერკულტურული კომუნიკაციის აუდიტი, რომელიც განხორციელდა ჩეხეთის ტომას ბატას უნივერსიტეტთან თანამშრომლობით
პროექტის მიზანი იყო გლობალური ბრენდების კომუნიკაციის სტილის, პლატფორმების გამოყენებისა და კულტურულ კონტექსტში მიწოდების თავისებურებების შედარებითი ანალიზი. მონაწილე სტუდენტებმა ჩაატარეს კვლევა საერთაშორისო საკომუნიკაციო არხებზე (LinkedIn, Reddit, X, YouTube, კორპორატიული ვებგვერდები) სტრატეგიული კომუნიკაციის წარმოების თავისებურებების შესახებ
პროექტში ჩართული იყო საერთაშორისო გუნდებისგან შემდგარი 10 სამუშაო ჯგუფი. ტომას ბატას უნივერსიტეტის აკადემიური წარმომადგენლების მიერ ჩატარებული შეფასების შედეგად, გამოვლინდა სამი გამარჯვებული ჯგუფისამივე საქართველოს უნივერსიტეტის სტუდენტებით დაკომპლექტებული. პროექტს კოორდინაციას უწევდა საქართველოს უნივერსიტეტის სტრატეგიული კომუნიკაციებისა და ჟურნალისტიკის საბაკალავრო პროგრამების ხელმძღვანელი. აღნიშნული საერთაშორისო გამოცდილება ხელს უწყობს სტუდენტების პროფესიული უნარების გაღრმავებას ისეთი მიმართულებებით, როგორიცაა ინტერკულტურული კომუნიკაცია, ბრენდის ანალიზი, საკომუნიკაციო სტრატეგიების შედარება და კვლევის უნარების განვითარება პრაქტიკულ დონეზე.

Collaboration with Tomas Bata University – Intercultural Communication Research and Strategic Analysis
Students of the Bachelor's Program in Strategic Communications are actively and successfully participating in international projects carried out in collaboration with partner universities abroad. One such significant initiative is the project Intercultural Communication Audit, implemented in partnership with Tomas Bata University in the Czech Republic.
The aim of the project was to conduct a comparative analysis of global brands' communication styles, platform usage, and the specifics of message delivery within different cultural contexts. Participating students conducted research on international communication channels (LinkedIn, Reddit, X, YouTube, corporate websites) to explore the distinctive features of strategic communication practices.
The project involved 10 working groups composed of international teams. Based on the evaluation conducted by academic representatives of Tomas Bata University, three winning groups were selected—all of which were composed of students from the University of Georgia.
The project was coordinated by the Head of the Bachelor’s Programs in Strategic Communications and Journalism at the University of Georgia. This international experience plays a vital role in enhancing students' professional skills in areas such as intercultural communication, brand analysis, comparison of communication strategies, and the practical development of research competencies.