ფსიქიკური ჯანმრთელობის მსოფლიო დღე
10 ოქტომბერს, 12:00 საათზე საქართველოს უნივერსიტეტის, ჯანმრთელობის მეცნიერებების სკოლა ფსიქიკური ჯანმრთელობის მსოფლიო დღისადმი მიძღვნილ ღონისძიებას უმასპინძლებს. ყოვეწლიურ მსოფლიო კამპანიას საქართველოც უერთდება და უნივერსიტეტის ეგიდით წლევანდელი თემის "მენტალური ჯანმრთელობა ჰუმანიტარული საგანგებო სიტუაციების დროს" ირგვლივ, მრგვალი მაგიდის ფორმატში ღონისძიებას გამართავს.
სფეროს ექსპერტები, მთავარ თემაზე - მენტალური ჯანმრთელობა ჰუმანიტარული საგანგებო სიტუაციების დროს მოხსენებებს წარადგენენ, შეხვედრის მეორე ნაწილი  ქვეყნისთვის აქტუალურ თემას, გემბლინგთან დაკავშირებით ფსიქიკური ჯანმრთელობის რისკების მართვას დაეთმობა.
მრგვალი მაგიდის ფორმატში სადისკუსიოდ მოწვეულნი არიან, როგორც საქართველოს უნივერსიტეტის წარმომადგენლები, ქართველი იმუნოლოგი და საქართველოს უნივერსიტეტის პროფესორი ამირან გამყრელიძე, უნივერსიტეტის ჯანდაცვის სკოლის დირექტორი თამარ ლობჯანიძე, პროფესორები ნანა ზავრადაშვილი, ნათია სხვიტარიძე და გიორგი ბახტურიძე, ასევე სამოქალაქო აქტივისტი თამარ ჯაფარიძე.

World Mental Health Day
On October 10, at 12:00 PM, the University of Georgia’s School of Health Sciences will host an event dedicated to World Mental Health Day. Georgia is joining the annual global campaign, and under the university’s auspices, a roundtable discussion will be held around this year’s theme: “Mental Health in Humanitarian Emergencies.”
Experts in the field will deliver presentations on the main topic – mental health in humanitarian emergencies. The second part of the meeting will focus on a pressing issue for the country: managing mental health risks related to gambling.
Participants invited to the roundtable discussion include representatives of the University of Georgia, Georgian immunologist and professor at the University of Georgia, Amiran Gamkrelidze; Director of the School of Health Sciences, Tamar Lobzhanidze; professors Nana Zavradashvili, Natia Skhvitardze, and Giorgi Bakhturidze; as well as civil activist Tamar Japaridze.