საქართველოს უნივერსიტეტის სოციალურ მეცნიერება სკოლა და ააიპ „საქართველოს ჟურნალისტური ეთიკის ქარტია“ აცხადებენ სტუდენტთა მიღებას ერთობლივ პროექტში
„სწავლა მოქმედებაში: სტუდენტური სიმულაციების ლაბორატორია“
ღონისძიების მიზანია ჟურნალისტიკისა და სტრატეგიული კომუნიკაციების საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტებისათვის წინასწარ შესაბამისი ტემატიკის ტრენინგებით ცოდნის მიწოდება და შემდგომ, ფინალურ ეტაპზე გადანაწილებული როლების შესაბამისად სიმალურაციური გათამაშების ჩატარება.
სწავლების ეს მეთოდი არის საერთაშორისო გამოცდილებაზე დაფუძნებული პრაქტიკული სწავლების დამატებითი და ეფექტიანი შესაძლებლობა მომავალი პროფესიონალებისათვის. 2026 წლის საგაზაფხულო სემესტრის ფარგლებში სტუდენტები შეძლებენ სირღმისეულად იმუშაონ მედია ეთიკის, სტრატეგიული კომუნიკაციების, მედიის თვირეგულირებისა და რეგულირების, ინფორმაციის მოძიებისა და დამუშავების საკითხებზე.
სიმულაციური გათამაშებისათვის მოსამზადებელ ტრენინგებს ჩაატარებენ თითოეულ სფეროში აღიარებული პრაქტიკოსი პროფესიონალები, რაც მონაწილეს აძლევს უნიკალურ შესაძლებლობას მიიღოს სალექციო კურსებს მიღმა დამატებითი ცონდა.

The School of Social Sciences at the University of Georgia and the Georgian Charter of Journalistic Ethics announce student enrollment in the joint project:
“Learning in Action: Student Simulation Laboratory”
The aim of the project is to provide students of the BA programs in Journalism and Strategic Communications with relevant training on key topics, followed by a final stage involving role-based simulation exercises.
This teaching method is based on international experience and offers an additional and effective practical learning opportunity for future professionals. Within the Spring Semester 2026, students will have the opportunity to work in depth on issues such as media ethics, strategic communications, media self-regulation and regulation, as well as information search and processing.
The preparatory training sessions for the simulation exercises will be conducted by recognized practitioners in each field, giving participants a unique opportunity to gain additional knowledge beyond their academic coursework.
What you will gain from participating in the project:
Those interested in participating are kindly requested to complete the registration by March 31 via the provided link: