2025 წლის, TOLES-ის შემოდგომის ჯგუფმა დაასრულა ინტენსიური, ათკვირიანი Higher Level სასერტიფიკატო კურსი, რომელიც მოიცავდა დიაგნოსტიკურ ინდივიდუალურ შეფასებებს, მრავალჯერად იმიტირებულ გამოცდებსა და კურსის ყოვლისმომცველ მასალებს, რათა პროგრამის მიმდინარეობის პროცესში მაქსიმალურად უზრუნველყოფილი ყოფილიყო მსმენელების ცოდნისა და უნარების გაძლიერება და გაღრმავება, როგორც ზეპირ, ისე წერილობით სამართლებრივ კომუნიკაციაში.
მიმდინარე კურსის ყველა მსმენელმა წარმატებით მოიპოვა Band 1 (წარჩინებული) შეფასება TOLES Higher დონის სამართლებრივი ინგლისური ენის საერთაშორისო სასერტიფიკატო გამოცდაზე, რაც ცალსახად ადასტურებს მათ მიერ სამართლებრივი ინგლისური ენის მაღალი პროფესიული უნარების შეძენასა და გაძლიერებას.
აღსანიშნავია, რომ საქართველოს უნივერსიტეტის TOLES სამართლებრივი ინგლისურის ცენტრი არის პირველია კავკასიის რეგიონში, რომელმაც 2015 წელს მიიღო საერთაშორისო ავტორიზაცია. ცენტრი დაინტერესებულ პირებს წელიწადში რამოდენიმეჯერ სთავაზობს სამართლებრივი ინგლისურის მოსამზადებელ კურსებსა და გლობალურად აღიარებულ TOLES სასერტიფიკატო გამოცდებს Foundation, Higher და Advanced დონეებზე.
კურსს ხელმძღვანელობს TOLES-ის მიერ სერტიფიცირებული მაღალკვალიფიციური ტრენერი, სამართლის სკოლის ლექტორი - ცირა ჩორგოლიანი, რომელსაც მრავალწლიანი გამოცდილება აქვს სამართლებრივი ინგლისურისა და აკადემიური/სამართლებრივი წერის სწავლების სფეროში.აღსანიშნავია, რომ ყოველი სემესტრის განმავლობაში უნივერსიტეტი სრულად აფინანსებს TOLES-ის გამოცდის საფასურს საქართველოს უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის სამი სტუდენტისთვის, რომლებიც გამოირჩევიან მაღალი აკადემიური შედეგებით.

In 2025, the TOLES Autumn Group successfully completed an intensive ten-week Higher Level certification course, which included diagnostic individual assessments, multiple mock examinations, and comprehensive course materials, ensuring the maximum enhancement and deepening of participants’ knowledge and skills in both oral and written legal communication throughout the program.
All participants of the current course successfully achieved a Band 1 (Excellent) result on the international TOLES Higher Level legal English certification exam, clearly demonstrating their acquisition and strengthening of high-level professional legal English skills.
It is noteworthy that the University of Georgia’s TOLES Legal English Center was the first in the Caucasus region to receive international authorization in 2015. The Center offers several preparatory legal English courses and globally recognized TOLES certification exams each year at the Foundation, Higher, and Advanced levels.
The course is led by a highly qualified TOLES-certified trainer, lecturer at the School of Law — Tsira Chorgoliani — who has many years of experience in teaching legal English and academic/legal writing. It is also noteworthy that each semester the University fully covers the TOLES exam fee for three students from the School of Law who demonstrate outstanding academic performance.