საქართველოს უნივერსიტეტსა და Austrian Blockchain Centre-ს შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა. მემორანდუმი მიზნად ისახავს სხვადასხვა კვლევითი აქტივობის გატარებას, როგორც სამეცნიერო, ასევე ერთობლივი პროექტების მიმართულებით.
🇦🇹🇬🇪 Austrian Blockchain Centre ავსტრიაში ყველაზე დიდ ბლოკჩეინ ცენტრს წარმოადგენს, რომელიც ავსტრიის 5 წამყვანი უნივერსიტეტის მიერ არის დაფუძნებული და მუშაობს, როგორც ბლოკჩეინ ტექნოლოგიების დანერგვის მიმართულებით, ასევე პრაქტიკული კვლევით გამოცდილებებზე.
🇦🇹🇬🇪 ავსტრიაში საქართველოს უნივერსიტეტის დელეგაციას წარმოადგენდა: რექტორი - კონსტანტინე თოფურია, ინფორმატიკის დეპარტამენტის ხელმძღვანელი სულხან სულხანიშვილი და რექტორის ოფისის უფროსი, თინათინ ენდელაძე. აღსანიშნავია, რომ საქართველოს უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი, ნატა სტურუა, Austrian Blockchain Centre-ის წამყვანი მკვლევარია და უზრუნველყოფს საქართველოს უნივერსიტეტის ჩართვას ამავე კვლევითი ცენტრის საქმიანობაში.
ვიზიტის ფარგლებში განხილული იყო რამდენიმე ორმხრივი პროექტი, ხოლო საბოლოო მიზანს ბლოკჩეინის ერთობლივი სამაგისტრო პროგრამის განვითარება წარმოადგენს“.

We are proud to inform you that a memorandum of cooperation between the University of Georgia and the Austrian Blockchain Center has been signed. The memorandum aims to carry out various research activities, both in the direction of scientific and joint projects.
🇦🇹🇬🇪 Austrian Blockchain Center is the largest blockchain center in Austria, which is founded by 5 leading Austrian universities and works both in the direction of introducing blockchain technologies and practical research experiences.
🇦🇹🇬🇪 The delegation of the University of Georgia in Austria was represented by: Rector - Konstantine Topuria, Head of the Informatics Department Sulkhan Sulkhanishvili and Head of the Rector's Office, Tinatin Endeladze. It should be noted that the associate professor of the University of Georgia, Nata Sturua, is the leading researcher of the Austrian Blockchain Center and ensures the involvement of the University of Georgia in the activities of the same research center.
Within the framework of the visit, several bilateral projects were discussed, and the final goal is the development of the blockchain joint master's program.