მორიგი მიღწევა ნეირომეცნიერების სფეროში
საქართველოს უნივერსიტეტის ჯანმრთელობის მეცნიერებების სკოლის მედიცინის პროგრამის სტუდენტმა, ფარვინ მოზაფარიმ, მონაწილეობა მიიღო თბილისი, საერთაშორისო ნეირომეცნიერების 2025 წლის კონფერენციაში, სადაც ფარვინმა წარმატებით წარადგინა ორი კვლევითი პროექტი პოსტერული პრეზენტაციების სახით.
მისმა პოსტერმა "ზემოქმედება ბადე-თალამუსის ჰიპერაგზნებადობაზე: წრედზე დაფუძნებული თერაპიის სტრატეგია აუტისტური სპექტრის აშლილობებისთვის" მეორე ადგილი დაიკავა საუკეთესო პოსტერ პრეზენტაციის კატეგორიაში, ხოლო პოსტერი "ნეიროპლასტიურობის გამოყენება: ტვინის მდგრადობისა და ფუნქციური აღდგენის მექანიზმები" შეირჩა ზეპირი პრეზენტაციისთვის მომავალ წელს კონფერენციაზე - Neuro 2026 წარსადგენად.

Another remarkable achievement in the field of neuroscience
Parvin Mozafari, student of the Medicine Program at the School of Health Sciences at the University of Georgia participated at the International Neuroscience Conference 2025, which was held on November 29-30, Tbilisi.
Parvin Mozafari successfully presented two research projects with poster presentations.
Poster  "Targeting Reticular Thalamic Hyperexcitability: A Circuit-Based Therapeutic Strategy for Autism Spectrum Disorders" - was ranked in the Second Best Poster Presentation Award category, and poster ""Harnessing Neuroplasticity: Mechanisms of Brain Resilience and Functional Recovery" - was selected for an oral presentation at next year’s conference Neuro2026.