ციფრული კავკასიოლოგია - პარადიგმის ცვლილება
4-8 ოქტომბერს, საქართველოს უნივერსიტეტის დელეგაციამ მონაწილეობა მიიღო მაინის ფრანკფურტის გოეთეს უნივერსიტეტის მიერ ორგანიზებულ საერთაშორისო სამეცნიერო სიმპოზიუმში “ციფრული კავკასიოლოგია - პარადიგმის ცვლილება” (International Symposium “Digital Caucasiology - a change of paradigm“).
დელეგაციაში შედიოდნენ: საქართველოს უნივერსიტეტის პრეზიდენტი, პროფესორი მანანა სანაძე, სამეცნიერო კვლევითი ინსტიტუტის დირექტორი, პროფესორი ზვიად გაბისონია და ხელოვნების და ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა სკოლის დირექტორი, პროფესორი თინათინ ღუდუშაური.
კონფერენცია გახსნა ფრანკფურტის გოეთეს უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა, პროფესორმა ენრიკო შლაიფმა. კონფერენციას მიესალმა საქართველოს უნივერსიტეტის პრეზიდენტი და თამაზ ბერაძის სახელობის ქართველოლოგიის კვლევითი ინსტიტუტია დირექტორი, პროფესორი მანანა სანაძე, რომელმაც სიმპოზიუმის მონაწილეებს გააცნო საქართველოს უნივერსიტეტის კვლევითი მიღწევები და ფრანკფურტის უნივერსიტეტთან თანამშრომლობის პერსპექტივები.
საქართველოს უნივერსიტეტი გეგმავს ფრანკფურტის გოეთეს უნივერსიტეტის ემპირიული ენათმეცნიერების ინსტიტუტის მხარდაჭერას, რაც გაზრდის კვლევით შესაძლებლობებს და ერთობლივი საგრანტო არეალს გააფართოებს.

Digital Caucasiology - a change of paradigm
On October 4-8, the delegation of the University of Georgia participated in the International Symposium "Digital Caucasiology - a change of paradigm" organized by the Goethe University of Frankfurt, Main.
The delegation included: the President of the University of Georgia, Professor Manana Sanadze, the Director of the Scientific Research Institute, Professor Zviad Gabisonia, and the Director of the School of Arts and Humanities, Professor Tinatin Ghudushauri.
The conference was opened by the president of Frankfurt Goethe University, Professor Enrico Schleif. The conference was welcomed by the President of the University of Georgia and the Director of the Research Institute of Georgian Studies named after Tamaz Beradze, Professor Manana Sanadze, who introduced the participants of the symposium the research achievements of the University of Georgia and the prospects of cooperation with the University of Frankfurt.
The University of Georgia plans to support the Institute of Empirical Linguistics at Goethe University Frankfurt, which will increase research opportunities and expand the area of joint grants.