2024 წლის 17 დეკემბერს ოფიციალურად დაიწყო ENHANCE-GSL პროექტი კონსორციუმის პირველი შეხვედრით, რომელსაც ესწრებოდა დაახლოებით 25 მონაწილე საქართველოდან, სიერა ლეონედან, ხორვატიიდან და სლოვაკეთიდან. შეხვედრით აღინიშნა Erasmus+ ორწლიანი ინიციატივის დაწყება, რომელიც მიზნად ისახავს უმაღლეს განათლებაში თემთან ჩართულობის მდგრად გაძლიერებას.
შეხვედრას უძღვებოდნენ საქართველოს უნივერსიტეტის წარმომადგენლები ნატო ჩიხლაძე ლომჯარია და თინათინ ჩიტორელიძე. მათ ისაუბრეს პროექტის მიზნებზე, სტრუქტურასა და ძირითად შედეგებზე, ასევე ფინანსურ და ადმინისტრაციულ რეკომენდაციებზე. მონაწილეებმა ასევე განიხილეს დაგეგმილი ტრენინგები, თემთან ჩართულობის სახელმძღვანელო და ერთეულების დაფუძნება.
საქართველოს უნივერსიტეტს ეამაყება, რომ კოორდინაციას უწევს ამ მნიშვნელოვან ინიციატივას და ხელს უწყობს უმაღლესი განათლებისა და თემების ეფექტიან თანამშრომლობას როგორც საქართველოში, ისე სიერა ლეონეში.

On December 17, 2024, the ENHANCE-GSL project officially kicked off with its first consortium meeting, bringing together around 25 participants from Georgia, Sierra Leone, Croatia, and Slovakia. The online meeting marked the launch of this two-year Erasmus+ CBHE initiative focused on advancing sustainable community engagement in higher education.
Facilitated by Nato Chikhladze Lomjaria and Tinatin Chitorelidze from the University of Georgia, the session outlined the project’s goals, structure, and key deliverables, along with financial and administrative guidelines. Among other things, partners discussed the development of community engagement manual, establishment of community engagement units and upcoming trainings.
The University of Georgia is proud to coordinate this important initiative and foster meaningful connections between higher education and communities in Georgia and Sierra Leone.