2022 წლის 16-17 ნოემბერს საქართველოს უნივერსიტეტის ჯანმრთელობის მეცნიერების სკოლის საზოგადოებრივი ჯანდაცვის პროგრამის დოქტორანტი მირანდა ნონიკაშვილი ესწრებოდა ბრიუსელში (ბელგია) ევროპის კიბოს სამიტს (European Cancer Summit 2022)
სამიტზე წარმოდგენილი იყვნენ კიბოს პოლიტიკის შემქმნელები მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყნიდან, მათ შორის ევროპარლამენტარები ENVI & COVI კომიტეტებიდან, სადაც მოხდა სამომავლოდ დაგეგმილი სამუშაო მიმართულებების გაცნობა და კიბოს მართვის ამჟამინდელ დღის წესრიგში დაგეგმილ აქტივობებში ჩართვა.
სადოქტორო ნაშრომის აბსტრაქტის მოხსენების შემდეგ დოქტორანტი მირანდა ნონიკაშვილი მიწვეულ იქნა ევროპის კიბოს ორგანიზაციაში ახალგაზრდა კიბოს პროფესიონალთა ჯგუფის წევრად (YCP40).

On November 16-17, 2022, Doctoral student of the Public Health Program of the School of Health Sciences of the University of Georgia Miranda Nonikashvili attended the European Cancer Summit 2022 held in Brussels, Belgium.
Cancer policy makers from different countries of the world were represented at the summit, including members of the European Parliament from ENVI & COVI Committees, where future work areas were identified, and activities planned for the current cancer management agenda were undertaken.
After presenting the abstract of the doctoral thesis, PhD student Miranda Nonikashvili was invited to the European Cancer Organization as a member of the Young Cancer Professionals Group (YCP40).