საველე პრაქტიკა და ლაშქრობა
საქართველოს უნივერსიტეტის მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების სკოლის ორგანიზებით,  საუნივერსიტეტო კურსის, "საველე პრაქტიკა და ლაშქრობის" 2 გასვლითი ღონისძიება გაიმართა.  28 ივნისიდან  1 ივლისის პერიოდში მოლაშქრეები ადიგენში, თრიალას ტბებთან, ხოლო  5-8 ივლისს მეორე ლაშქრობის დროს ატენის ხეობაში დაბანაკდნენ.
მთელი სემესტრის განმავლობაში სტუდენტებს ჩაუტარდათ ლექციები შემდეგ თემებზე:
• სალაშქრო საქმე დამწყებთათვის,
• ლოჯისტიკური ცოდნისა და უნარების საწყისები,
• ორიენტირების ტექნიკა,
• ბუნებრივი საფრთხეებისაგან თავდაცვა,
• გარემოს დაცვა და ეთიკა,
• სამგზავრო უსაფრთხოება და სხვ.
აღნიშნული საგანი სტუდენტებს სთავაზობს თეორიული ცოდნის პრაქტიკაში გამოყენების შესაძლებლობას, ხელს უწყობს გუნდური მუშაობისა და თვითუზრუნველყოფის უნარების განვითარებას. გარდა ამისა, მსგავსი აქტივობები ხელს უწყობს სტუდენტებში პატრიოტული ცნობიერების, სოციალური პასუხისმგებლობის ამაღლებას და აუმჯობესებს სტუდენტების ფიზიკურ თუ მენტალურ მდგომარეობას.

Field Practice and Hiking
The School of Science and Technology at the University of Georgia organized two field trips as part of the university course Field Practice and Hiking. The first excursion took place from June 28 to July 1, with students camping in Adigeni near the Triala Lakes. The second trip, held from July 5 to 8, was based in the scenic Ateni Gorge.
During the semester, students attended lectures covering a wide range of topics, including:
• Introduction to hiking,
• Fundamentals of logistics and practical skills,
• Orienteering techniques,
• Protection against natural hazards,
• Environmental ethics and conservation,
• Travel safety, and more.
This course allows students to put theory into practice while fostering teamwork, self-reliance, and leadership. Beyond academic learning, these experiences strengthen physical and mental well-being, cultivate patriotic values, and encourage a sense of social responsibility.