საქართველოს უნივერსიტეტთან არსებული ადამიანის უფლებათა კვლევის ცენტრი- HRRC, ადამიანის უფლებების საუნივერსიტეტო კვირეული 2018-ის ფარგლებში აცხადებს საგრანტო კონკურსს საქართველოს უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების სამართლის ფაკულტეტის სტუდენტებისათვის.
ადამიანის უფლბების სამართლის საუნივერსიტეტო კვირეული ყოველწლიურად დეკემბრის თვეში იმართება. მისი მიზანია სტუდენტებისა და ახალგაზრდებში ადამიანის უფლებების პრობლემური საკითხების შესახებ ცნობიერების ამაღლება და უნივერსიტეტების თანამშრომლობის გზით ადამიანის უფლებების სამართლის შესახებ იდეთა და მოსაზრებათა აქტიური ურთიერთგაცვლა.
ადამიანის უფლებებისა და თავისუფლებების განმტკიცების მიზნით, სამართლის ფაკულტეტის სტუდენტებს შეუძლიათ შემოგვთავაზონ პროექტი.
პროექტის ღირებულება არ უნდა აღემატებოდეს 7 000 ლარს
კონკურსში გამარჯვებული პროექტი გამოვლინდება შემდეგი კრიტერიუმების გათვალისწინებით:
* იდეის ინოვაციურობა;
* თემატიკის აქტუალურობა;
* პროექტის ეფექტურობა და დეფექტიანობა;
* ბენეფიციარი პირების რაოდენობა;
* შედეგის მდგრადობა;
* პროექტის დასრულებისას შედეგის გაზომვადობა.
პროექტი უნდა იყოს მაქსიმუმ 1 წლიანი.
საგრანტო კონკურსში მონაწილეობის უფლება აქვს საქართველოში აკრედიტებული უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულების ნებისმიერი საფეხურის სამართლის სტუდენტს ან სტუდენტთა ჯგუფს, რომელსაც პროექტის დამტკიცების პერიოდისთვის აქვს სტუდენტის აქტიური სტატუსი.
იხილეთ შევსებული საგრანტო საპროექტო განაცხადის ფორმა: https://drive.google.com/file/d/1H6JtNHEDn-Z0goMennFoXDmWj9cjUHnz/view?fbclid=IwAR3W9kKU4ImDlQZ6GbiwrIcrSIiVsj7ccXSL5OU3Ezt1jggShKseDgD4fZA
და გამოაგზავნეთ : ugls@ug.edu.ge
კონკურსში მონაწილეებისთვის საკონსულტაციო შეხვედრა გაიმართება 2018 წლის 22 ნოემბერს, 18:00 საათზე, საქართველოს უნივერსიტეტის IV კორპუსის მეოთხე სართულზე ( მისამართი: თბილისი, კოსტავას 77ა).
პროექტის საკონტაქტო პირი- HRRC-ის კორდინატორი- ნიკა ობოლაძე ელ.ფოსტა: n.onboladze@ug.edu.ge
განაცხადის წარმოდგენის ბოლო ვადაა 2018 წლის 3 დეკემბერი.
საგრანტო საკონკურსო კომისიაში შედიან ადამიანის უფლებების საუნივერსიტეტო კვირეულის ყველა პარტნიორი უნივერსიტეტის წარმომადგენელი.
6 დეკემბერს შემოსული განცხადების მიხედვით არჩეული 5 საუკეთესო პროექტის პრეზენტაცია გაიმართება საჯაროდ, საკონკურსო კომისიის და დაინტერესებული პირების წინაშე.

Human Rights Center of the University of Georgia- HRRC announces a grant competition
Human Rights Center of the University of Georgia- HRRC, within the scope of Human Rights Week among Universities, announces a grant competition for Law students from any universities.
Human Rights week among Universities is held annually on December. It strives to raise awareness among students about problematic issues of human rights, through co-operation between universities by interaction of ideas.
For the purpose of strengthening human rights and freedom, students of law can offer a project.
Value of the project should not surpass 7 000 GEL.
Winners will be announced by the following criteria:
* Innovative idea
* Relevance of the issue
* Efficiency and deficiency of the project
* Number of beneficiary
* Durability of the project
* Measurement of the result at completion of the project
Maximum duration of the project is 1 year.
Every student or a group of accredited university who has an active student status during project confirmation can participate in. Interested persons can fill grant application form here: https://drive.google.com/file/d/1H6JtNHEDn-Z0goMennFoXDmWj9cjUHnz/view?fbclid=IwAR3W9kKU4ImDlQZ6GbiwrIcrSIiVsj7ccXSL5OU3Ezt1jggShKseDgD4fZA and send email at: ugls@ug.edu.ge
Consulting meeting for participants will be held on 22nd of November, at 6pm, at the IV Building of the University of Georgia (Tbilisi, Kostava Street 77a). Contact person: Nika Oboladze- email: n.oboladze@ug.edu.ge
Deadline day for sending an application is 3rd of December.
The Grant Competition Commission includes representatives of all partner universities.
On 6th of December 2018, according to the submitted applications, the best 5 project will be presented publicly to the Competition Commission and interested persons.
The winner of the grant competition will be announced on December 10, 2018, at the closing ceremony of the Week.