IAC Eurasia Arbitration Week 2026
საქართველოს უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის დირექტორმა - ანა ხურციძემ მონაწილეობა მიიღო IAC Eurasia Arbitration Week 2026-ში, რომელიც ყაზახეთში, ქალაქ ასტანაში გაიმართა
მისი პანელის ფარგლებში განხილული იყო დავების ალტერნატიული გადაწყვეტის თანამედროვე სისტემის განვითარებაში პრაქტიკული ADR განათლების როლი და მომავალი იურისტების ახალი პროფესიული გამოწვევებისთვის მომზადება.
ანა ხურციძესთან ერთად პანელში მონაწილეობდნენ საერთაშორისო დონის მეცნიერები, მკვლევარები და პრაქტიკოსები: Kabir Duggal, Prof. Hiro Aragaki, Prof. Deanna Pantín Parrish და Dr. Mukhit Yeleuov.
ღონისძიებაში მონაწილეობა განხორციელდა ამერიკის შეერთებული შტატების კომერციული სამართლის განვიტარების პროგრამის (Commercial Law Development Program-CLDP) მხარდაჭერით. საქართველოს უნივერსიტეტი განსაკუთრებულად მადლიერია მათი  ნდობისთვის, მხარდაჭერისა და რეგიონში სამართლებრივი განათლებისა და დავების გადაწყვეტის თანამედროვე მექანიზმების განვითარების ხელშეწყობისთვის.
IAC Eurasia Arbitration Week წარმოადგენს მნიშვნელოვან საერთაშორისო პლატფორმას, რომელიც აერთიანებს არბიტრაჟის, მედიაციისა და საერთაშორისო სამართლის წამყვან წარმომადგენლებს და ხელს უწყობს გამოცდილების გაზიარებასა და სამომავლო თანამშრომლობის განვითარებას.
საქართველოს უნივერსიტეტის სამართლის სკოლა განაგრძობს საერთაშორისო პროფესიულ და აკადემიურ ქსელებში აქტიურ მონაწილეობას და თანამედროვე სამართლებრივი განათლების გაძლიერებას.

The Director of the School of Law at the University of Georgia, Ana Khurtsidze, participated in the IAC Eurasia Arbitration Week 2026, held in Astana, Kazakhstan.
As part of her panel discussion, participants explored the role of practical Alternative Dispute Resolution (ADR) education in the development of modern dispute resolution systems and the preparation of future legal professionals for emerging challenges in the legal field.
Joining Ana Khurtsidze on the panel were internationally recognized scholars, researchers, and practitioners, including Kabir Duggal, Professor Hiro Aragaki, Professor Deanna Pantín Parrish, and Dr. Mukhit Yeleuov.
Participation in the event was made possible with the support of the Commercial Law Development Program (CLDP) of the United States. The University of Georgia sincerely appreciates CLDP's trust, continued support, and commitment to advancing legal education and modern dispute resolution mechanisms across the region.
The IAC Eurasia Arbitration Week is a prominent international platform that brings together leading experts in arbitration, mediation, and international law, fostering the exchange of knowledge and the development of future international cooperation.
The University of Georgia School of Law remains committed to active engagement in international academic and professional networks while continuing to strengthen excellence in contemporary legal education.