ხელოვნებისა და ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა სკოლის სამუშაო ვიზიტი - თურქეთში
13 - 16 მაისს, საქართველოს უნივერსიტეტის ხელოვნებისა და ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა სკოლის წარმომადგენლები სამუშაო ვიზიტით თურქეთში იმყოფებოდნენ.
ვიზიტის ფარგლებში ილდიზის ტექნიკურ უნივერსიტეტთან (Ildiz Teknik University) თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა, რომლის თანახმად დაგეგმილია სტუდენტების და აკადემიური პერსონალის გაცვლა, ერთობლივი პროექტების განხორციელება და სხვა სამეცნიერო აქტივობები. თანამშრომლობის შედეგად ხელოვნებისა და ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა სკოლაში მომზადდება თურქოლოგიის ინგლისურენოვანი ერთობლივი სამაგისტრო და სადოქტორო პროგრამები. სამუშაო ვიზიტისას შეხვედრები ასევე გაიმართა ილდიზის ტექნიკური უნივერსიტეტის პრორექტორთან- პროფესორ აჰმედ გოქსელ აღარგუნთან და  განათლების ფაკულტეტის წარმომადგენლებთან.
ვიზიტის დროს საქართველოს უნივერსიტეტის დელეგაცია შავი ზღვის ტექნიკურ უნივერსიტეტსაც ( ტრაბიზონი ) ეწვია.  სტუმრობისას ხელოვნებისა და ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა სკოლის წარმომადგენლები საჯარო სემინარს: "საარქივო თურქოლოგიური კვლევები საქართველოში" დაესწრნენ, რომელსაც საქართველოს უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი, თეა მეშველიშვილი უძღვებოდა. სემინარზე განიხილეს ქართული თურქოლოგიის წარსულისა და არსებული გამოწვევების ირგვლივ საკვანძო საკითხები. საქართველოს უნივერსიტეტი აქტიურად თანამშრომლობს შავი ზღვის უნივერსიტეტთან (ტრაბიზონი) და უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი უკვე ოთხ თვეზე მეტია აგრძელებს კვლევით მუშაობას აღნიშნულ უნივერსიტეტში.

From May 13 to 16, the administration of the School of Arts and Humanities of the University of Georgia paid a working visit to Turkey.
On May 14, at Black Sea Technical University (Trabzon), the Georgian delegation attended a public seminar titled "Archival Turkological Research in Georgia", led by Tea Meshvelishvili, Associate Professor at the University of Georgia. The meeting addressed key issues related to the history and current challenges of Georgian Turkology.
As part of the visit, a memorandum of cooperation was signed with Yildiz Technical University on May 16. The agreement includes the exchange of students and academic staff, the implementation of joint projects, and other scientific activities. The School of Arts and Humanities will also develop joint English-language master’s and doctoral programs in Turkology. During the visit, meetings were held with the Vice-Rector of Yildiz Technical University, Prof. Ahmet Göksel Ağargün, the Dean of the Faculty of Education, Prof. Ali Fuat Arıcı, the Deputy Dean, Prof. Özkan Safsağlam, and the Second Deputy Dean, Prof. Elif Bahadır.