შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნულმა სამეცნიერო ფონდმა საერთაშორისო ექსპერტების შეფასებებზე დაყრდნობით გამოავლინა 2018 წლის ახალგახრდა მეცნიერთა გრანტის გამარჯვებული პროექტები.
გამარჯვებულებს შორის მოხვდა საქართველოს უნივერსიტეტის მათემატიკის ინსტიტუტის მეცნიერი გიორგი ტეფნაძის პროექტი- „უოლშ-ფურიეს მწკრივის კრებადობა და შეჯამებადობა მარტინგალურ ჰარდის სივრცეებზე“, რომელიც სამივე უცხოელი ექსპერტის მიერ მაქსიმალური 27 ქულიდან 25 ქულით შეფასდა და საბუნებისმეტყველო მიმართულებით დაფინანსებულ პროექტებს შორის პირველია.
შეგახსენებთ, რომ გიორგი ტეფნაძემ სადოქტორო ქართულ-შვედური საერთო პროგრამის ფარგლებში დაიცვა, ამჟამად ის 40-მდე სამეცნიერო პუბლიკაციის ავტორია, რომლებიც საერთაშორისო სამეცნიერო ჟურნალებშია გამოქვეყნებული, აღნიშნული გრანტი მან მეორედ მოიპოვა, ხოლო შარშან გადაეცა 2017 წლის საუკეთესო ახალგაზრდა მეცნიერის ჯილდო, რომელსაც გასცემს ყოველწლიურად რუსთაველის ფონდი და საქართველოს მეცნიერების და განათლების სამინისტრო.

The Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia identified the winners of the grants for young scientists in 2018 based on assessments of international experts.
Scientist of the Institute of Mathematics of the University of Georgia- George Tephnadze scored 25 points out of maximum 27 and is first among the projects of natural sciences- "Convergence and Sum ability of Walsh-Fourier series on martingale Hardy spaces".
Stay reminded that George Tepnadze had defended his PhD within the frame of joint Georgian-Swedish doctoral Program and is currently the author of up to 40 publications, published in international scientific journals. Moreover, he received the grant for young scientists for the second time and was also awarded the prize of “best young scientist “in 2017 by the Rustaveli Foundation and Ministry of Education and Science.