მონაწილეობა მეან-გინეკოლოგთა საერთაშორისო ფედერაციის ყოველწლიურ კონგრესში
საქართველოს უნივერსიტეტის ჯანმრთელობის მეცნიერებების სკოლის ასოცირებული პროფესორი, თინათინ მანჯავიძე მონაწილეობდა  მეან-გინეკოლოგთა საერთაშორისო ფედერაციის (FIGO)- მიერ 8-12 ოქტომბერს ორგანიზებულ ყოველწლიურ კონგრესში პარიზში, საფრანგეთიFIGO წარმოადგენს პროფესიულ ორგანიზაციას, რომელიც მსოფლიო მასშტაბით აერთიანებს 130-ზე მეტ მეან-გინეკოლოგთა ასოციაციას
ორგანიზაციის მთავარი ხედვაა რომ მთელს მსოფლიოში ქალებმა მიაღწიონ ფიზიკური, გონებრივი, რეპროდუქციული და სექსუალური ჯანმრთელობისა და კეთილდღეობის მაქსიმალურ სტანდარტებს მთელი ცხოვრების განმავლობაში. FIGO ჯანდაცვის მსოფლიო ორგანიზაციის ოფიციალური წარმომადგენელი და აქვს გაეროს საკონსულტაციო სტატუსი. FIGO- კონგრესი წარმოადგენს ყველაზე მასშტაბურ გლობალურ ღონისძიებას მეანობა-გინეკოლოგიის სფეროში. კონგრესს ესწრებოდა 8000-ზე მეტი მონაწილე მსოფლიოს 130-ზე მეტი ქვეყნიდან.
პროფესორი თინათინ მანჯავიძე კონგრესზე წარსდგა e-პოსტერით და მოხსენებით თემაზე ახალშობილთა ჯანმრთელობის გამოსავლები SARS-CoV-2 ვირუსით ინფიცირებულ ორსულებში - პოპულაციური კვლევა.

Associate professor of the School of Health Sciences of the University of Georgia, Tinatin Manjavidze participated in the annual congress organized by the International Federation of Obstetricians and Gynecologists (FIGO) on October 8-12, which was held in Paris, France. FIGO is a professional organization that unites more than 130 associations of obstetricians and gynecologists worldwide.
The main vision of the organization is that women around the world achieve the highest standards of physical, mental, reproductive and sexual health and well-being throughout their lives. FIGO is an official representative of the World Health Organization and has consultative status of the United Nations. The FIGO Congress is the largest global event in the field of obstetrics and gynecology. More than 8,000 participants from more than 130 countries of the world attended the congress.
Professor Tinatin Manjavidze presented at the congress e-poster and a report "Newborn health outcomes in pregnant women infected with the SARS-CoV-2 virus - a population study".