კახაბერ ჯაყელის სამეცნიერო წიგნის პრეზენტაცია
30 ივნისს, საქართველოს უნივერსიტეტში გაიმართა ჯანმრთელობის მეცნიერებების სკოლის, პროფესორის, კახაბერ ჯაყელის ხუთი სამეცნიერო წიგნის პრეზენტაცია.
ღონისძიების ფარგლებში, მოწვეული საზოგადოება გაეცნო პროფესორ კახაბერ ჯაყელის მიერ 2023–2026 წლებში აშშ-ში, საერთაშორისო აკადემიური გამომცემლობის, IGI Global-ის მიერ გამოცემულ ხუთ ინგლისურენოვან სამეცნიერო ნაშრომს, რომლებიც ჯანდაცვის, მარკეტინგის, ციფრული ტრანსფორმაციისა და ხელოვნური ინტელექტის მიმართულებებს აერთიანებს. აღსანიშნავია, რომ სამეცნიერო გამომცემლობა ICI GLOBAL Scientific Publishing არის აშშ-ში დაფუძნებული, დამოუკიდებელი აკადემიური გამომცემლობა, რომლის შტაბ - ბინა მდებარეობს პენსილვანიაში. გამომცემლობა ფოკუსირებულია ბიზნესსა და მენეჯმენტზე, მეცნიერებაზე, ტექნოლოგიასა და მედიცინაზე (STM), ასევე განათლებასა და სოციალურ მეცნიერებებზე. სწორედ ამ წამყვანი გამომცემლობის დაინტერესების საგანს წარმოადგენს, ბატონი კახა ჯაყელის ნაშრომები, რაც აერთიანებს სტატიებსა და მეცნიერულ კვლევებს.

Presentation of Kakhaber Jakheli's scientific book
On June 30, the University of Georgia hosted the presentation of five scientific books authored by Professor Kakhaber Jaqeli from the School of Health Sciences.
During the event, invited guests were introduced to five English-language scholarly publications written by Professor Kakhaber Jaqeli and published between 2023 and 2026 by the U.S.-based international academic publisher IGI Global. The books explore a range of topics, including healthcare, marketing, digital transformation, and artificial intelligence.
It is worth noting that IGI Global Scientific Publishing is an independent academic publisher headquartered in Pennsylvania, USA. The publisher specializes in business and management, science, technology and medicine (STM), as well as education and the social sciences. Professor Jaqeli's scholarly work, which brings together scientific research and academic studies, has attracted the attention of this leading international publisher.