1-3 ნოემბერს, საქართველოს უნივერსიტეტში ქართველოლოგიის მხარდამჭერი ფონდის, თამაზ ბერაძის სახელობის ქართველოლოგიის ინსტიტუტისა და გოეთეს, ფრანკფურტის უნივერსიტეტის ერთობლივი ძალისხმევით გაიმართა მესამე საერთაშორისო კონფერენცია: საქართველო და კავკასია - წარსული, აწმყო, მომავალი.
კონფერენციის თემატიკა იყო ეპოქა და ადამიანი.
კონფერენციის პლენარულ სხდომაზე, წარმოდგენილი იყო, ისტორიკოსის, მეცნიერის, გელათის მეცნიერებათა აკადემიის - აკადემიკოსის, იულონ გაგოშიძისა და პროფესორის, ქართული ლიტერატურის ინსტიტუტის დირექტორის - ირმა რატიანის მოხსენებები.
კონფერენციაში მონაწილეობდა ორასამდე ქართველი და უცხოელი მეცნიერი. აღსანიშნავია, რომ წლევანდელ კონფერენციაზე გამოიყო რაფიელ ერისთავისადმი მიძღვნილი სექცია, რომლის ფარგლბშიც სხვადასხვა მიმართულების ორმოცდათორმეტმა მეცნიერმა წარმოაჩინა რაფიელ ერისთავის გაწეული წვლილი ქართულ მეცნიერებასა და კულტურაში.
კონფერენციის დახურვის ცერემონიალზე ქართველოლოგიის მხარდამჭერი ფონდის ინიციატივით, ქართველოლოგიის წინაშე დამსახურებისთვის, ფონდის მედლითა და ფულადი პრემიით დაჯილდოვდნენ ბატონი იულონ გაგოშიძე და ქალბატონი დამანა მელიქიშვილი.

International conference: Georgia and the Caucasus - Past, Present, Future
On November 1-3, the third annual international conference: Georgia and the Caucasus - Past, Present, Future was held at the University of Georgia, with the joint efforts of the Kartevology Support Foundation, the Tamaz Beradze Institute of Kartevology, and the Goethe University of Frankfurt.
At the plenary session of the conference, the reports of the historian, archaeologist, academician of the Gelati Academy of Sciences, Iulon Gagoshidze, and the director of the Institute of Georgian Literature, Irma Ratiani were presented.
At the closing ceremony of the conference, Mr. Yulon Gagoshidze and Mrs. Damana Melikishvili were awarded with the foundation's medals and monetary rewards for their services to Kartveloology, at the initiative of the Kartveloology Support Foundation.