საქართველოს უნივერსიტეტის დელეგაცია გოეთეს უნივერსიტეტს ეწვია
საქართველოს უნივერსიტეტის დელეგაცია უნივერსიტეტის პრეზიდენტის, პროფესორ მანანა სანაძის ხელმძღვანელობით, 2023 წლის 2 ოქტომბერს ფრანკფურტის გოეთეს უნივერსიტეტს ეწვია.
დელეგაციაში შედიოდნენ საქართველოს უნივერსიტეტის სამეცნიერო კვლევითი ინსტიტუტის დირექტორი, პროფესორი ზვიად გაბისონია და ხელოვნების და ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა სკოლის დირექტორი, პროფესორი თინათინ ღუდუშაური.
შეხვედრები გაიმართა ფრანკფურტის გოეთეს უნივერსიტეტის და ემპირიული ენათმეცნიერების კვლევითი ინსტიტუტის ხელმძღვანელობასთან, კულტურისა და ენათმეცნიერების ფაკულტეტის დეკან, პროფესორ თომას პაულსენთან და ინსტიტუტის დირექტორ, პროფესორ გერდ კარლინგთან.
შეხვედრაზე განიხილეს საქართველოს უნივერსიტეტის თამაზ ბერაძის სახელობის ქართველოლოგიის ინსტიტუტსა და ფრანკფურტის ემპირიული ენათმეცნიერების ინსტიტუტს შორის თანამშრომლობის გაღრმავებასთან დაკავშირებული საკითხები.
გარდა ამისა, დაიგეგმა ჰორიზონტ ევროპასა და ადგილობრივ საგრანტო პროექტებში ერთობლივი მონაწილების პერსპექტივები. განიხილეს საქართველოს უნივერსიტეტის მკვლევართა მობილობისა და ერთობლივი სადოქტორო და სამაგისტრო პროგრამების დანერგვის ახალი შესაძლებლობები.

A delegation from the University of Georgia visited Goethe University in Frankfurt
On October 2, 2023, a delegation from the University of Georgia, led by the university's president, Professor Manana Sanadze, visited Goethe University in Frankfurt.
The delegation included Professor Zviad Gabisonia, the Director of the Scientific Research Institute of the University of Georgia, and Professor Tinatin Ghudushauri, the Director of the School of Arts and Humanities.
During the visit, meetings were held with the leadership of Goethe University in Frankfurt, including Professor Thomas Poulsen, Dean of the Faculty of Culture and Linguistics, and Professor Gerd Carling, Director of the Research Institute for Empirical Linguistics.
The discussions revolved around enhancing cooperation between the Tamaz Beradze Institute of Georgian Studies at the University of Georgia and the Frankfurt Institute of Empirical Linguistics. The parties also explored potential collaborations in Horizon Europe projects and local grant initiatives.
Furthermore, they discussed new opportunities for facilitating the mobility of researchers from the University of Georgia and the development of joint doctoral and master's programs.