15 სექტემბერს, საქართველოს უნივერსიტეტმა 2023 წლის კურსდამთავრებულების გრანდიოზულ ცერემონიალს უმასპინძლა. უნივერსიტეტი წელს 1000-მდე ქართველმა და საერთაოშორისო კურსდამთავრებულმა დაასრულა.
პროფესორმა - გიული ალასანიამ და პროფესორმა - მანანა სანაძემ, რექტორმა - კონსტანტინე თოფურიამ, უნივერსიტეტის პროგრამების ხელმძღვანელებმა, აკადემიური წრეების წარმომადგენლებმა და მოწვეულმა, საპატიო სტუმრებმა მიულოცეს კურსდამთავრებულებს უნივერსიტეტის დასრულება.
ტრადიციისამებრ, დაჯილოვდნენ ყველაზე მაღალი აკადემიური მოსწრების მქონე სტუდენტები - ინგლისური ფილოლოგიის საბაკალავრო პროგრამიდან - ურმაზდი ასალი, ბიზნესის ადმინისტრირების სამაგისტრო პროგრამიდან - რევაზ ლაზარიაშვილი და საზოგადოებრივი ჯანდაცვის სადოქტორო პროგრამის კურსდამთავრებული ელენე გიგინეიშვილი.
საქართველოს უნივერსიტეტის კურსდამთავრებულთა ღონისძიებაზე, საქართველოსთვის განსაკუთრებული წვლილის შეტანისთვის საპატიო დოქტორის წოდება გადასცეს კინორეჟისორსა და სახალხო არტისტს ლანა ღოღობერიძეს.
აღსანიშნავია, რომ საქართველოს უნივერსიტეტის ტრადიცია საპატიო დოქტორის წოდებასთან დაკავშირებით მრავალ წელს ითვლის და ის მინიჭებული აქვთ ისეთ საზოგადო მოღვაწეებს, როგორიცაა: გურამ დოჩანაშვილი, გელა ჩარკვიანს, იულონ გაგოშიძეს, ელდარ შენგელაიას, გიორგი უშიკიშვილს, ხატია ბუნიათაშვილს, აკა მორჩილაძეს და სხვას.
გარდა ოფიციალური ნაწილისა, სტუდენტების საზეიმო გარემოს შექმნასა და მუსიკალურ განწყობაზე იზრუნა ნიაზ დიასამიძემ.

On September 15, the University of Georgia hosted a grand ceremony for the Class of 2023 graduates. Approximately 1,000 Georgian and international students graduated from the university this year.
Professors Giuli Alasania and Manana Sanadze, as well as Rector Konstantine Tofuria, heads of university programs, representatives from academic circles, and invited guests of honor, all congratulated the graduates on their achievements.
Following tradition, awards were presented to students with the highest academic performance: Urmazdi Asali from the bachelor's program in English philology, Revaz Lazariashvili from the master's program in business administration, and Elene Gigineishvili, a graduate of the doctoral program in public health.
During the event, film director and People's Artist Lana Ghoghoberidze was honored with an honorary doctorate degree for her exceptional contributions to Georgia.
It's worth noting that the University of Georgia has a longstanding tradition of awarding honorary doctorate degrees to notable public figures, including Guram Dochanashvili, Gela Charkvian, Yulon Gagoshidze, Eldar Shengelaya, Giorgi Ushikishvili, Khatia Buniatashvili, Aka Morchiladze, and others.
In addition to the official proceedings, Niaz Diasamidze was responsible for creating a festive atmosphere and providing musical entertainment for the students.