ფრიდრიხ ნაუმანის ფონდის მხარდაჭერით და ქართული, გერმანული და საერთაშორისო სისხლის სამართლის ინსტიტუტის ორგანიზებით, საქართველოს უნივერსიტეტის სამართლის სკოლა აცხადებს მიღებას შემოდგომის სკოლაში "სისხლის სამართალი და ადამიანის უფლებები". სკოლა ჩატარდება 12-14 ნოემბერს, ბორჯომში, სასტუმროში „Crown Plaza Borjomi“.
თემატიკა:
• სისხლის სამართალი, როგორც სახელმწიფოს მხრიდან პირად თავისუფლებაში ჩარევის უკიდურესი საშუალება;
• პირადი ავტონომიის მნიშვნელობა;
• თავისუფლებისა და სისხლის სამართლის ურთიერთმიმართება;
• covid-19, როგორც გამოწვევა გერმანულ სამართალსა და პრაქტიკაში და ა.შ.
მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ საქართველოში აკრედიტირებული უმაღლესი სასწავლებლების სამართლის მიმართულების ბაკალავრიატის(მესამე კურსიდან) და მაგისტრატურის(ნებისმიერი კურსის) სტუდენტებს.
კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად საჭიროა ელექტრონულად შემდეგი დოკუმენტაციის გამოგზავნა შემდეგ ელ-ფოსტაზე: institute.criminallaw@gmail.com
• cv ფოტოსურათით;
• განვლილი სემესტრების ნიშნების ფურცელი (შესაძლებელია ელ. ბაზიდან ამონაწერის დასკანერებული ვერსია ან სურათიც);
• სამოტივაციო წერილი, სადაც კარგად იქნება დასაბუთებული, თუ რატომ უნდა იქნას კონკურსანტი შერჩეული.
შერჩევა მოხდება წარმოდგენელი დოკუმენტაციის საფუძველზე. საჭიროების შემთხვევაში, კონკურსანტებისთვის დამატებით დაინიშნება გასაუბრება.
საბუთები გამოგზავნილ უნდა იქნას 2021 წლის 24 ოქტომბრის ჩათვლით.
თანაბარი საკონკურსო მონაცემების შემთხვევაში, უპირატესობა მიენიჭება იმ სტუდენტებს, რომლებსაც არ მიუღიათ მონაწილეობა ჩვენი ინსტიტუტის მიერ განხორციელებულ მსგავს პროექტში.
სკოლის ხელმძღვანელი: ასოცირებული პროფესორი დოქტ. ბაჩანა ჯიშკარიანი.
მოწვეული ლექტორები: მარიო შიუტცე და ნინო ცაციაშვილი.
სამუშაო ენა გერმანულ-ქართული, თანმიმდევრული თარგმანი.
მონაწილეობა უფასოა და ყველა ხარჯი ფინანსდება ფონდის მიერ, მათ შორის, მგზავრობის საფასური (თბილისი-ბორჯომი, ბორჯომი-თბილისი).
აუცილებლად გასათვალისწინებელი რეგულაციები კორონა ვირუსთან დაკავშირებით:
• მთავრობის მიერ დადგენილი გადაწყვეტილებით, ყველა სტუმარმა/კონფერენციის დამსწრემ უნდა წარმოადგინოს PCR ტესტი (რომელიც გაკეთებულ უნდა იქნეს სესიის დაწყებამდე 72 საათით ადრე) ან სწრაფი ანტიგენის ტესტი (სესიის დაწყებამდე 24 საათით ადრე);
• იმ შემთხვევაში თუ Covid Passport-ის მფლობელია მონაწილე, რაც გულისხმობს, რომ სრული ვაქცინაციიდან უნდა იყოს 14 დღე გასული, ზემოთხსენებული ტესტები საჭირო აღარ იქნება;
• პირებს, რომლებსაც ბოლო 6 თვის განმავლობაში გადატანილი აქვთ კოვიდ 19 (საჭიროა შესაბამის ცნობა იმ დაწესებულებიდან, სადაც დაგიდგინდათ ვირუსი), კონფერენციებსა თუ სხვა ტიპის ღონისძიებებზე დასასწრებად ვაქცინაციის ცნობა ან ტესტის უარყოფითი პასუხი აღარ დასჭირდებათ.

School of Law of the University of Georgia Announces Admission to Autumn School “Criminal Law and Human Rights”
With the support of the Friedrich Naumann Foundation and the organization of the Georgian, German and International Criminal Law Institutions, the School of Law of the University of Georgia announces admission to the Autumn School "Criminal Law and Human Rights". The school will be held on November 12-14, in the hotel "Crown Plaza Borjomi" in Borjomi.
Undergraduate (after second year) and Master (any year) students of law schools accredited in Georgia can participate.
To participate in the competition, you need to send the following documents electronically to the following e-mail: institute.criminallaw@gmail.com
• cv with photo;
• Sheet of marks for the previous semesters (a scanned version or image of the extract from the e-database is also available);
• Well reasoned cover letter, why the contestant should be selected.
Deadline for receiving applications is 24th of October.
Working language German-Georgian, consistent translation.
Participation is free and all expenses are financed by the fund, including travel expenses (Tbilisi-Borjomi, Borjomi-Tbilisi).
Necessary regulations for coronavirus:
• By government decision, all guests / conference attendees must submit a PCR test (to be performed 72 hours prior to the start of the session) or a rapid antigen test (24 hours prior to the start of the session);
• If a Covid Passport holder is a participant, which means that 14 days must have passed since the full vaccination, the above tests will no longer be required;
• Individuals who have moved to Covid 19 in the last 6 months (requires a relevant certificate from the facility where the virus was detected) will no longer need a vaccination certificate or a negative test to attend conferences or other events.