საქართველოს უნივერსიტეტის საპატიო დოქტორი - ტედროს ადანომ გებრეიესუსი
1-3 ივლისს, საქართველოს უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა, ქალბატონმა გიული ალასანიამ, მონაწილეობა მიიღო გაეროსა და ნიზამი განჯელის საერთაშორისო ცენტრის მიერ ორგანიზებულ კონფერენციაში, როგორც ამ ცენტრის ბორდის წევრმა. საქართველოს უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა, საქართველოს უნივერსიტეტის გადაწყვეტილებით, საპატიო დოქტორის ხარისხით დააჯილდოვა ტედროს ადანომ გებრეიესუსი - დიპლომატი და ჯანდაცვის მსოფლიო ორგანიზაციის გენერალური დირექტორი.
აღსანიშნავია, რომ საერთაშორისო კონფერენცია მსოფლიო ინვესტიციების ანგარიშის ძირითად ანალიზს ეხებოდა, რომელიც იკვლევს ციფრული პირდაპირი უცხოური ინვესტიციების (FDI) მამოძრავებელ და განმსაზღვრელ ფაქტორებს, ციფრულ ეკონომიკაში საერთაშორისო ინვესტიციების ხელშეწყობისა და რეგულირების ეროვნული პოლიტიკის ჩარჩოებს და საინვესტიციო პოლიტიკის როლს ციფრული განვითარების სტრატეგიებში.

Honorary Doctor of the University of Georgia - Tedros Adhanom Ghebreyesus
On July 1-3, the President of the University of Georgia, Ms. Giuli Alasania, participated in a conference organized by the United Nations and the Nizami Ganjeli International Center, where the President of the University of Georgia was awarded an honorary doctorate Tedros Adhanom Ghebreyesus - diplomat and Director-General of the World Health Organization.
It is noteworthy that the international conference focused on the main analysis of the World Investment Report, which examines the drivers and determinants of digital foreign direct investment (FDI), national policy frameworks for promoting and regulating international investment in the digital economy and the role of investment policy in digital development strategies.