სემინარი თემაზე: „ტოლერანტული კულტურის განვითარება საქართველოში: მიღწევები და არსებული გამოწვევები”
14 ნოემბერს, ტოლერანტობისკვირეულისფარგლებში, სოციალურმეცნიერებათასკოლისეთნიკურობისადამულტიკულტურიზმისშესწავლისბიბლიოთეკამდარესურსცენტრმაუმასპინძლასემინარსთემაზე: „ტოლერანტულიკულტურისგანვითარებასაქართველოში: მიღწევებიდაარსებულიგამოწვევები“.
სემინარზე მოწვეული სტუმრები იყვნენ:
• რუსუდანგოცირიძე, ევანგელისტურბაპტისტურიეკლესიისეპისკოპოსი, რომელმაც ისაუბრა რელიგიურკონფესიათამდგომარეობაზესაქართველოში;
• აგიტმირზოევი, ჩართულობისდაგანვითარებისცენტრის წარმომადგენელი.   ბატონმა აგიტმა ისაუბრაეთნიკურიუმცირესობებისჩართულობისადაინტეგრაციისპრობლემატიკაზე;
• მარიამბეგაძე, ადამიანისუფლებისსწავლებისადამონიტორინგისცენტრისსტრატეგიულისამართალწარმოებისიურისტი. ქალბატონი მარიამის მოხსენება ეხებოდა ეკლესიისადასახელმწიფოსურთიერთობებისსამართლებრივპრობლემატიკას.

Seminar on “Development of Tolerance Culture in Georgia: Achievements and Current Challenges”
On 14th of November, within the framework of the week of tolerance the University of Georgia hosted a seminar on “Development of Tolerance Culture in Georgia: Achievements and Current Challenges”.
• Mrs Rusudan Gotsiridze - Bishop of Evangelist – Baptist Church spoke about the situation of Religious confession in Georgia.
• Mr. Agit Mirzoev – Representative of Center for Engagement and Development spoke about problems of ethnic minorities in Georgia.
• Mrs Mariam Begadze – Lawyer of Center for Human Studies and Monitoring spoke on the role church and government in Georgia.