28 მაისს, საქართველოს უნივერსიტეტში STEM ფესტივალის ფარგლებში #SMARTUni კონკურსი გაიმართა, რომელშიც საქართველოს უნივერსიტეტის სტუდენტებმა მიიღეს მონაწილეობა და მიზნად ისახავდა კრეატიული სტუდენტური იდეების გავრცელებასა და ხელშეწყობას.
კონკურსის მონაწილეებმა, პრეზენტაციის სახით, წარმოადგინეს ინოვაციური პროექტები თანამედროვე ტექნოლოგიების, მათ შორის, ხელოვნური ინტელექტის გამოყენებით.
განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია, რომ საქართველოს უნივერსიტეტი სტუდენტებს შესაძლებლობას აძლევს, არამხოლოდ წარმოაჩინონ იდეები და პრაქტიკაში გამოიყენონ საკუთარი თეორიული ცოდნა, არამედ რეალურად შექმნან და განახორციელონ კონკურსის ფარგლებში წარდგენილი პრეზენტაციები.
კონკურსის მონაწილე ყველა მონაწილეს გადაეცა სერტიფიკატები, ხოლო საუკეთესო პრეზენტაციის ავტორები დაჯილდოვდნენ ფულადი პრიზებით.

On May 28, the #SMARTUni competition was held in the framework of the STEM festival at the University of Georgia, in which the students of the University of Georgia participated and aimed at spreading and promoting creative student ideas.
The participants of the competition, in the form of a presentation, presented innovative projects using modern technologies, including artificial intelligence.
It is especially important that the University of Georgia gives students the opportunity not only to present their ideas and use their theoretical knowledge in practice, but also to actually create and implement the presentations submitted within the competition.
All the participants of the competition were given certificates, and the authors of the best presentation were awarded with cash prizes.