საქართველოს უნივერსიტეტის სტუდენტის წარმატება ნიუ-იორკის Microsoft Office Specialist-ის მსოფლიო ჩემპიონატზე
5 აგვისტოს, საქართველოს უნივერსიტეტის დაფინანსებით მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების სკოლის სტუდენტმა მარიამ მწარიაშვილმა, ნიუ-იორკში Microsoft Office World Championship-ის ჩემპიონატში მიიღო მონაწილეობა და 850 000 კონკურსანტს შორის 155-ე საპრიზო ადგილი დაიკავა.
„2019 წელი ჩემთვის ძალიან წარმატებული და მოულოდნელობებით აღსავსე აღმოჩნდა,გავიმარჯვე Certiport-ის მიერ ორგანიზებულ (MOS) Microsoft Office Specialist-ის ჩემპიონატში და საქართველოს სახელით გავემგზავრე ნიუ იორკში, მსოფლიო ჩემპიონატზე. ეს ყველაფერი შეუძლებელი იქნებოდა საქართველოს უნივერსიტეტის მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების სკოლის მხარდაჭერის გარეშე. გარდა იმისა, რომ მათ ჯერ გამოცდა, შემდეგ კი ჩემი მოგზაურობა სრულიად, 100%-ით დააფინანსეს, უნივერსიტეტში მიღებული ცოდნა საკმარისი აღმოჩნდა მსოფლიოს 850 000-ზე მეტ სერთიფიცირებულ მონაწილეს შორის 155 გამარჯვებულთა შორის მოვხვედრილიყავი”- მარიამ მწარიაშვილი.
შეგახსენებთ,რომ საქართველოს უნივერსიტეტი სუდენტებს სხვადასხვა ოლიმპიადებსა თუ ჰაკათონებში მონაწილეობის შესაძლებლობას აძლევს. მარიამმა წარმატებით გაიარა ერთ-ერთი შიდა ტური და Microsoft-ის სასერტიფიკატო გამოცდაზე ყველაზე მაღალი ქულა დააფიქსირა. ამის შემდეგ მარიამმა, საქართველოს უნივერსიტეტის დაფინანსებით,ნიუ-იორკის საერთაშორისო ჩემპიონატში საქართველოს სახელით იასპარეზა.

Success of the Student of the University of Georgia at Microsoft Office World Championship in New York
On 5th of August, student of School of Science and Technology- Mariam Mtsariashvili, with the financial support of the University of Georgia, participated in Microsoft Office Specialist Championship in New York, USA. Mariam took 155th place winning place among 850 000 participants.
“For me 2019 was very successful and full of unpredictable moments. I won Microsoft Office Specialist Championship in Georgia and went to New York to represent my country at the Microsoft Office Specialist World Championship. This would have been impossible without the support of School of Science and Technology of the University of Georgia. They fully funded my journey and the participation fee too. The education that I received from the University of Georgia was enough to take the 155th winning places from 85000 participants.”- Mariam Mtsariashvili.
It should be noted that the University of Georgia gives students the opportunity to participate in different events and hackathons. Mariam had the highest rating in local Georgian Microsoft Championship and went to represent Georgia at the Microsoft Office Specialist Championship in New York, USA.