2024 წლის 30 მარტს სასტუმრო „ბილტმორში“, „ისრაელის სახლის“ ორგანიზებით გაიმართა საქართველო-ისრაელის ურთიერთობებისადმი და საქართველოში „ისრაელის სახლის“ 35-წლიანი საქმიანობისადმი მიძღვნილი ღონისძიება. ღონისძიებაში მონაწილეობდნენ ისარაელის ქნესეთისა და საქართველოს პარლამენტის წევრები, ბიზნესმენები ისრაელიდან, ქართველი და ებრაელი საზოგადო მოღვაწეები, საქართველოს უნივერსიტეტების პროფესორები და სტუდენტები. შეხვედრა გახსნა „ისრაელის სახლის“ ხელმძღვანელმა იციკ მოშემ, რომელმაც ისაუბრა საქართველოში „ისრაელის სახლის“ საქმიანობაზე და მადლობა გადაუხადა ისრაელისა და საქართველოს პარლამენტების მეგობრობის ჯგუფების ხელმძღვანელებს ამ ორი ქვეყნის დაახლოებაში შეტანილი წვლილისთვის. ღონისძიებაზე სიტყვით გამოვიდნენ საქართველო-ისრაელის საპარლამენტო მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი, განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტის თავმჯდომარე გივი მიქანაძე და ქნესეთში საქართველოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი დავიდ ბიტანი.
გ. მიქანაძემ აღნიშნა, რომ საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს გადაწყვეტილებით, საქართველოს სასკოლო კურიკულუმში მეტი ადგილი დაეთმობა ჰოლოკოსტისა და ანტისემიტიზმის საკითხების სწავლებას.
იციკ მოშემ, სხვა უმაღლეს სასწავლელებთან ერთად, მადლობის სიგელით დააჯილდოვა საქართველოს უნივერსიტეტის ხელოვნებისა და ჰუმანიტარულ მეცნიერებათ სკოლის ისტორიის დეპარტამენტის უფროსი პროფესორი ცირა ჩიკვაიძე. საქართველოს უნივერსიტეტი იყო პირველი უნივერსიტეტი საქართველოში, სადაც ისტორიის საბაკალავრო პროგრამაში შეტანილ იქნა სასწავლო კურსი ჰოლოკოსტის შესახებ. ც.ჩიკვაიძემ მადლობა გადაუხადა ბატონ იციკ მოშეს, ისარელის სახლს და აღნიშნა, რომ საქართველო დგას ისრაელის გვერდით და გმობს ტერორიზმს.

On March 30, 2024, Israeli House organized a special event dedicated to Georgia-Israeli relations and Israeli House's 35-year activity in Georgia.
The event was attended by the Israeli Knesset and Georgia’s MPs, the Israeli business sector, Georgian and Israeli public figures, students, and professors of the Universities of Georgia.
Itsik Moshe, head of the Israeli House, opened the meeting. He focused on the activities done by the Israeli House and thanked the heads of the Parliamentary Friendship Groups of Georgia and Israel for their contribution to the approximation of the nations.
The Head of the Georgia-Israel Parliamentary Friendship Group and chair of the Education, Science, and Youth Affairs Committee, Givi Mikanadze, and the Head of the Israel-Georgia Friendship Group of the Knesset, David Bitan addressed the audience. Mr. Mikanadze announced the decision of the Ministry of Education, Science, and Youth of Georgia to include topics on Holocaust and anti-Semitism in the national school curriculum of Georgia.
Mr. Moshe delivered the certificates of appreciation to some universities in Georgia. Among them was Professor Tsira Chikvaidze, head of the department of history at the School of Arts and Humanities at the University of Georgia. The University of Georgia was the first university in Georgia where the Holocaust Studies course was integrated into BA history. Tsira Chikvaidze thanked Mr. Moshe and underlined that Georgia stands with Israel.