17 ნოემბრიდან - 21 ნოემბრის ჩათვლით, საქართველოს უნივერსიტეტში ტოლერანტობის კვირეული გაიმართა, ტრადიციულად, ღონისძიება ტოლერანტობის საერთაშორისო დღისადმი იყო მიძღვნილი და მოიცავდა, როგორც გასართობ ასევე შემეცნებით აქტივობებს, სტუდენტებისათვის.
კვირეულის პირველი დღე კინოჩვენებას დაეთმო, სადაც სტუდენტების შერჩეული ფილმი გაეშვა, სათაურით: "Green Book". აქტივობებს შორის იყო სტუდენტური დებატები - რექტორთან, სახელწოდებით "რევანში".
საქართველოს უნივერსიტეტის სტუდენტების მიერ წარმოდგენილმა დებატების კლუბმა, ტოლერანტობის კვირეულთან დაკავშირებით, სტუდენტური დებატები გამართა, რეზოლუციით - ქართველი ერი არ არის ტოლერანტი. სტუდენტებს ოპონირებას საქართველოს უნივერსიტეტის რექტორი-კონსტანტინე თოფურია და საქართველოს უნივერსიტეტის ხარისხის მართვის სამსახურის უფროსი - არჩილ ჯანგირაშვილი უწევდნენ. "რევანშის" პირობებში გამარჯვებული სტუდენტების გუნდი გახდა.
კვირეულის ფარგლებში გაიმართა პოსტერების კონკურსიც, სტუდენტებმა ტოლერანტობის თემის ინსპირაციით შექმნეს პოსტერები, რომელიც უნივერსიტეტის მიერ შერჩეულმა, სპეციალურმა ჟიურიმ, შესაბამისი კრიტერიუმების გათვალისწინებით ( შესრულების ტექნიკა, შინაარსობრივი თანხვედრა, ნამუშევრის სირთულე ) გადაარჩია და მათ შორის სამი საუკეთესო პოსტერის ავტორი დააჯილოვა.
I ადგილი - Anupa Justin
II ადგილი - სალომე ხუტაშვილი
III ადგილი - ელენე ფიცხელაშვილი
ხოლო, 21 ნოემბერს გაიმართა ტოლერანტობის კვირეულის დასკვნითი ღონისძიება, რომელიც დაეთმო თემას - ტოლერანტობა ლიტერატურაში, საქართველოს უნივერსიტეტისა და საქართველოს წიგნის ასოციაციის თანამშრომლობით ჩატარდა დისკუსია თემაზე "ტოლერანტობა ლიტერატურაში - ემპათიის და სხვისი აღიარების ძალა“.
მოწვეულ სტუმრებს შორის იყვნენ წარმომადგენლები გამომცემლობებიდან: "მედუზა", "სულაკაური", "ზებრა", "ინდიგო" - რომელთაც ღია დისკუსიის პირობებში განიხილეს თანამედროვე ლიტერატურის როლი ტოლერანტული საზოგადოების განვითარების ვექტორად.

From November 17 to 21, the University of Georgia held Tolerance Week, traditionally dedicated to the International Day for Tolerance and featuring both educational and entertaining activities for students.
The week opened with a film screening of the student-selected movie "Green Book". Among the activities was a special student debate event with the Rector, titled "Revenge". The University’s Debate Club organized a debate on the resolution: “The Georgian nation is not tolerant.” The opposing side was represented by the Rector, Konstantine Topuria, and the Head of the Quality Assurance Office, Archil Jangirashvili. Under the rules of *Revenge*, the student team won.
A poster competition was also held, where students created tolerance-themed posters. A special jury selected the best works based on technique, thematic relevance, and complexity. The winners were:
1st place Anupa Justin
2nd placeSalome Khutashvili
3rd placeElene Fitskhelashvili
On November 21, the concluding event focused on *Tolerance in Literature*. In collaboration with the Georgian Book Association, a discussion titled “Tolerance in LiteratureThe Power of Empathy and Recognitionwas held. Guests included representatives from publishing houses: "Meduza"," Sulakauri", "Zebra", and "Indigo", who discussed the role of contemporary literature in fostering a tolerant society.