7-10 მაისს, ტრადიციულად, საქართველოს უნივერსიტეტმა, წიგნის საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებით, ლიტერატურის კვირეულს უმასპინძლა.
კვირეულის ფარგლებში, გელა ჩარკვიანმა, გიორგი ეკკელიძემ და ლევან ბერძენიშვილმა საჯარო ლექციები გამართეს.
წელს, პირველად ლიტერატურის კვირეული საქართველოს უნივერსიტეტის შვიდ რეგიონულ ოფისში გაიმართა.
ლიტერატურის კვირეული დაიხურა საქართველოს უნივერსიტეტის ლიტერატურული კონკურსის- ფოლიოსადმი მიძღვნილი საზეიმო ღონისძიებით, სადაც გამარჯვებულს ფულადი ჯილდო და დაწესებული პრიზი- „ფოლიო“ გადაეცა.
ასევე ღონისძიებაზე დასახელდნენ საუკეთესო პროზაული და პოეტური ნაშრომის ავტორები, რომელთაც ფულადი პრიზი გადაეცეათ, გარდა ამისა გამოვლინდა ჟიურის 10 განსაკუთრებული სიმპათია.
აღსანიშნავია, რომ საქართველოს უნივერსიტეტი შეუერთდა აქციას- "აჩუქე წიგნი" და მოსახლეობა სხვადასხვა შემეცნებითი თუ მხატვრული ლიტერატურით დაასაჩუქრა.

Week of Literature 2019
From May 7th through May 10th, the University of Georgia hosted yet another Week of Literature 2019 dedicated to the World Book Day.
Within the framework of the week, famous writers and philologist conducted public lectures: Gela Charkviani, Giorgi Kekelidze, and Levan Berdzenishvili.
It should be noted that Week of Literature was held at 7 regional offices of the University of Georgia.
The week was summed up by the award ceremony of winner of 2019 UG Literary Competition- “Folio”.
Also, the authors of the best prose miniature and poem were awarded with cash prize and jury’s ten best sympathies were named too.
It's noteworthy that the University of Georgia joined the initiative- "Gift a Book" and awarded people with different scientific and fiction books.