ელისაბედ ზალდასტანიშვილი
თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი - ზუსტ და საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა ფაკულტეტი - ბაკალავრი - 2006-11-09 - 2010-07-30
იაკობს უნივერსიტეტი ბრემენი - - მაგისტრი - 2012-03-09 - 2014-05-26
მიუნსტერის უნივერსიტეტი - ბიოლოგიის ფაკულტეტი - დოქტორი - 2015-12-10 - 2019-05-03
Increased PARP- 1 Content in Nuclear Matrix Isolated from Heat Shocked Rat Liver - 2012
Chromosomal position shift of a regulatory gene alters the bacterial phenotype - 2015
Application of Bacteriophages in Human Therapy: Recent Advances at the George Eliava Institute - 2020
Active bacterial modification of the host environment through RNA polymerase II inhibition - 2021
Phage Therapy Experience at the Eliava Phage Therapy Center: Three Cases of Bacterial Persistence - 2021
Klebsiella pneumoniae Phage M198 and Its Therapeutic Potential - 2025
Infection Biology - 08-03-2018
VAAM 2018 - 15-04-2018
VIZBI 2021 - 24-03-2021
VOM 2022 - 04-07-2022
VOM 2023 - 03-07-2023
ქრონიკული ინფექციების სამკურნალოდ ფაგოთერაპიის ეფექტურობის შეფასება - 2019-2020
ელიავას ფაგოთერაპიის ცენტრის ერთი მიმდინარე პაციენტის შემთხვევის დეტალური ანალიზი - 2022
ინსტიტუტის კოლექციაში არსებული Raoultella-ს გვარის წარმომადგენელი შტამების და მათზე მოქმედი ფაგის დახასიათება - 2022-2023
მათემატიკური მოდელები მოლეკულურ ბიოლოგიასა და გენეტიკაში - 2022-2024
ანტიბიოტიკების და ფაგების სინერგიზმის და ანტაგონიზმის შესწავლა Klebsiella-ს გვარის წარმომადგენლებზე - 2022-2024
თერაპიული პოტენციალის მქონე ბაქტერიოფაგების შერჩევა და შესწავლა Klebsiella გვარის მიკროორგანიზმებით გამოწვეული ინფექციების წინააღმდეგ - 2022-2025
Engineering bacteriophages to overcome host immunity - Guest scientist at TU Delft - 2023
ფაგოთერაპიის მიმართ რეზისტენტობის წარმოქმნაში მონაწილე ფაქტორების დახასიათება - 2023-2026
ფაგოთერაპიის დარგში მოწინავე მეცნიერული თანამშრომლობა პსეუდომონას აურეგიოსა-ს და ოქროსფერი სტაფილოკოკის სამკურნალოდ - 2023-2027
ინსტიტუტის კოლექციაში არსებული Raoultella-ს გვარის წარმომადგენელი შტამების საწინააღმდეგო ახალი ფაგების დეტალური დახასიათება - 2024
ფაგების და კათიონური პეპტიდების კომბინირებული ანტიბაქტერიული ეფექტის შესწავლა - 2024-2025
Klesbiella-ს საწინააღმდეგო კოქტეილისათვის ფაგების ოპტიმალური კომბინაციის შემუშავება - 2025 - 2026
MD231130E-გენეტიკა და მოლეკულური ბიოლოგია I (  2021/2022; 2022/2023; 2023/2024; 2024/2025; )
ელისაბედ ზალდასტანიშვილმა დოქტორის ხარისხი მოლეკულური ბიოლოგიის განხრით მიიღო 2019 წელს მიუნსტერის ვილჰელმის სახელობის ვესტფალიის უნივერსიტეტში, გერმანიაში. სადოქტორო ნაშრომზე მუშაობისას ელისაბედ ზალდასტანიშვილი დასაქმებული იყო მიუნსტერის საუნივერსიტეტო კლინიკის ჰიგიენის ინსტიტუტის მიკრობთა გენომური პლასტიურობის ლაბორატორიაში მეცნიერ-თანამშრომლად, სადაც იკვლევდა ეშერიხია კოლის uvrY მუტანტებს. ამავე პერიოდში, 1 სემესტრის განმავლობაში, ელისაბედი ასისტირებას უწევდა ევოლუციური ზოოლოგიის პრაქტიკული კურსის ხელმძღვანელს და ატარებდა პრაქტიკულ მეცადინეობებს ვილჰელმის სახელობის ვესტფალიის უნივერსიტეტის ბიოლოგიის მიმართულების ბაკალავრიატის სტუდენტებთან გერმანულ ენაზე. მანამდე, როგორც საქართველოს აგრარული უნივერსიტეტის ცხოველთა მოლეკულური ბიოლოგიის ლაბორატორიის მეცნიერ-თანამშრომელი, ელისაბედ ზალდასტანიშვილი იყო ამავე უნივერსიტეტის ბიოლოგიის მიმართულების სტუდენტების მენტორი და, ასევე, 2 სემესტრის განმავლობაში ასისტირებას უწევდა მოლეკულური ბიოლოგიის ქართულენოვანი კურსის ლექტორს. ელისაბედ ზალდასტანიშვილმა მოლეკულური სიცოცხლის შემსწავლელი მეცნიერებების მაგისტრის ხარისხი მიიღო 2014 წელს ბრემენის იაკობსის უნივერსიტეტში, სადაც ბოლო სემესტრში ასისტირებას უწევდა მოლეკულურ გენეტიკის ლაბორატორიის ინგლისურენოვან კურსს. ბიოლოგიის ბაკალავრის ხარისხი ელისაბედმა მიიღო 2010 წელს თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში. ელისაბედ ზალდასტანიშვილი ამჟამად მუშაობს უფროს მეცნიერ-თანამშრომლად გ. ელიავას სახელობის ბაქტერიოფაგიის, ვირუსოლოგიისა და მიკრობიოლოგიის ინსტიტუტის მოლეკულური ბიოლოგიის ლაბორატორიაში.

Elisabed Zaldastanishvili
Tbilisi State University - Faculty of Exact and Natural Sciences - Bachelor - 2006-11-09 - 2010-07-30
Jacobs University Bremen - - Master - 2012-03-09 - 2014-05-26
University of Münster - Faculty of Biology - Doctor - 2015-12-10 - 2019-05-03
Increased PARP- 1 Content in Nuclear Matrix Isolated from Heat Shocked Rat Liver - 2012
Chromosomal position shift of a regulatory gene alters the bacterial phenotype - 2015
Application of Bacteriophages in Human Therapy: Recent Advances at the George Eliava Institute - 2020
Active bacterial modification of the host environment through RNA polymerase II inhibition - 2021
Phage Therapy Experience at the Eliava Phage Therapy Center: Three Cases of Bacterial Persistence - 2021
Klebsiella pneumoniae Phage M198 and Its Therapeutic Potential - 2025
Infection Biology - 08-03-2018
VAAM 2018 - 15-04-2018
VIZMI 2021 - 24-03-2021
VOM 2022 - 04-07-2022
VOM 2023 - 03-07-2023
The efficiency of phage therapy in the treatment of chronic infections - An analysis of the result - 2019-2020
Detailed investigation of one current patient case from the Eliava Phage Therapy Center - 2022
Characterization of Raoultella strains and phage(s) from the collection of Eliava Institute - 2022-2023
Mathematical models in Molecular biology and genetics - 2022-2024
Investigation of possible synergistic and antagonistic effects of phage-antibiotic combinations on members of Klebsiella genus - 2022-2024
Selection and study of bacteriophages with therapeutic potential against infections caused by microorganisms of the genus Klebsiella - 2022-2025
Engineering bacteriophages to overcome host immunity - 2023
Charakterisierung von Faktoren, die an der Entstehung bakterieller Resistenz gegen Phagentherapie beteiligt sind - 2023-2026
Advancing scientific collaboration in phage therapy for treating Pseudomonas aeruginosa and Staphylococcus aureus - 2023-2027
Detailed characterization of newly isolated phages against Raoultella strains from the collection of Eliava Institute - 2024
Combined antibacterial effect of phages and cationic peptides - 2024-2025
Selection and combination of phages for an effective Klebsiella-targeting phage cocktail - 2025 - 2026
MD231130E-Genetics and molecular biology I (  2021/2022; 2022/2023; )
MD231130E-Genetics and Molecular biology I (  2023/2024; 2024/2025; )
Elisabed Zaldastanishvili obtained her doctoral degree (in Biology) from University of Münster in 2019. While working on her doctoral thesis, EZ was employed as a part-time scientist at the Institute of Hygiene of the University Clinic of Münster (in the group of Microbial Genome Plasticity). In her doctoral work EZ investigated uvrY mutants of Escherichia coli. In 2014-2015, while employed as a junior scientist at the Animal Molecular Biology Laboratory of the Agucultural University of Georgia, EZ mentored bachelor students majoring in Biology. During that time she assisted professor of Molecular Biology for two semesters. EZ received her Master's degree (Molecular Life Sciences) in 2014 from Jacobs University Bremen. EZ obtained her Bachelor's degree (Biology) from Tbilisi State University in 2010. Since 2019 EZ is a senior scientist of the Laboratory of Molecular Biology at George Eliava Institute of Bacteriophages, Microbiology and Virology.