თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტი - მედიცინის - ბაკალავრი - 2002 - 2008
შერეული დიზართრიის განსხვავებული ვარიანტი გამოვლენილი პარკინსონიზმის და დისტონიის სახით ეფედრონის ბოროტად გამოყენების გამო - 2014
ნერვის და კუნთის დისფუნქციის დროებითი გაუმჯობესება სერიული ელექტრული სტიმულაციით - 2022
ნერვ-კუნთოვანი დისფუნქციის დროებითი და მაღალვარიაბელური გაუმჯობესება ელექტრული სტიმულაციით მწვავე კრიტიკული დაავადების მქონე პაციენტებში-საპილოტე კვლევა - 2023
კრიტიკული დაავადებების პოლინეირომიოპათიის ელექტროფიზიოლოგიური დიაგნოსტიკის და პათოლოგიზიოლოგიური ასპექტები - 2024
ნევროლოგია-MD234220E (
ნევროლოგია-MD234220E
მადონა სეხნიაშვილი - მოწვეული პროფესორი - უძღვება კლინიკური ნევროლოგიის კურსს, ამჟამად არის კავკასიის მედიცინის ცენტრის ნეიროფიზიოლოგიიის ცენტრის ხელმძღვანელი. მას ბინაციონალური სადოქტორო კვლევის პროგრამის ფარგლებში, გერმანული აპრობაციის საფუძველზე ქ. ლაიფციგის უნივერსიტეტში მოპოვებული აქვს მედიცინის დოქტორის ხარისხი უმაღლესი შეფასებით. მადონა სეხნიაშვილი გახლავთ „საქართველოს ნერვკუნთოვანი დაავადებების და ელექტრომიოგრაფიის ასოციაციის“ თანადამფუძნებელი , ასევე ,,საქართველოს ნევროლოგთა კავშირის“, „ევროპის ნევროლოგთა აკადემიის“ და 2022 წლიდან საქსონიის ექიმთა ასოციაციის წევრი. მას „ევროპის ნევროლოგთა აკადემიის“ და DAAD 1 წლიანი სტიპენდიის პროგრამის ფარგლებში გავლილი აქვს კლინიკური სტაჟირებები გერმანიაში - ქ. ვურცბურგის და ლაიფციგის საუნივერსიტეტო კლინიკებში, ასევე ინტრაოპერაციულ ელექტროფიზიოლოგიურ ნეირომონიტორინგის მიმართულებით (IONM) ბერლინში, საუნივერსიტეტო კლინიკაში შარიტე. მას ასევე აქვს საქართველოს რამდენიმე
უნივერსიტეტში სწავლების და კვლევის გამოცდილება, გამოქვეყნებული აქვს პუბლიკაციები საერთაშირისო რეფერირებად ჟურნალებში, აქვს ნევროლოგიური მიმართულებით პრაქტიკული მუშაობის, კონსულტირების, ტრენინგების შექმნისა და ჩატარების მრავალწლიანი გამოცდილება. ქალბატონ მადონას მონაწილეობა აქვს მიღებული უამრავ სამეცნიერო კონფერენციასა თუ საერთაშორისო კურსში, მათ შორის როგორც მომხსენებელს ან ტუტორს. არის რამოდენიმე სამეცნიერო სტატიის, ასვე ელექტრონული წიგნის -ნევროლოგიური გასინჯვა -ქართული თარგმანის ავტორი.

Madona Sekhniashvili
A distinct variant of mixed dysarthria reflects parkinsonism and dystonia due to ephedrone abuse - 2014
Temporary reversal of nerve and muscle dysfunction by serial electrical stimulation in critical illness neuromyopathy - 2022
Temporary and highly variable recovery of neuromuscular dysfunction by electrical stimulation in the follow-up of acute critical illness neuromyopathy: a pilot study - 2023
Elektrophysiologische Aspekte in der Diagnostik und Pathophysiologie der Critical Illness Polyneuromyopathie (CIPNM - 2024
MD234220E-Neurology (  2023/2024; 2025/2026; )
Neurology-MD234220E
Madona Sekhniashvili - visiting professor - leads the clinical neurology course, currently she is the head of the neurophysiology center of the Caucasus Medical Center. Within the framework of the bi-national doctoral research program, based on the German approval, she obtained the degree of Doctor of Medicine with the highest grade at the University of Leipzig. Madona Sekhniashvili is the co-founder of the "Georgian Association of Neuromuscular Diseases and Electromyography", as well as a member of the "Georgian Union of Neurologists", "European Academy of Neurologists" and since 2022, the Saxony Physicians' Association. She has completed clinical internships in Germany - at the University Clinics of Würzburg and Leipzig, as well as intraoperative electrophysiological neuromonitoring (IONM) at the University Clinic Charité in Berlin. She is ESME certified medical educator having teaching experience at the universities of Georgia, has many years of experience in practical work, consulting, creating and conducting trainings in the field of neurology. Ms. Madona has participated in many scientific conferences and international courses as a speaker or tutor. She is the author of several scientific articles, has published publications in internationally refereed journals, as well as of the Georgian translation of the electronic e-book - Neurological Examination as a volunteer.