,ჯანმრთელობის მეცნიერებების სკოლა
თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტი - სან ჰიგიენური(პროფილაქტიკური მედიცინა) - მაგისტრი - 1982-05-09 - 1988-08-31
თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი - საერთაშორისო ბიზნესი და საგარეო ვაჭრობა - ბაკალავრი - 1993-10-09 -
ჯანმრთელობის დაცვის სამინისტრო - ეპიდემიოლოგიის - მაგისტრი - 1994-07-02 -
საქართველოს უნივერსიტეტი - საზოგადოებრივი ჯანდაცვა - დოქტორი - 2017-01-09 - 2021-09-29
Diphtheria in Georgia - 1996
Hospitalized Diphtheria Case Study - 1996
Diphtheria epidemic in Georgia. Clinical-Epidemiological Study - 1997
Serologic study of the Response to One Dose of Diphtheria Toxoid(TD) Vaccine among Adults in Kakheti Region,Georgia - 1997
ჰიპერტონული დაავადების გავრცელება მესტიის რაიონის მოსახლეობაში კლინიკურ-ეპიდემიოლოგიური გამოკვლევა - 1998
Diphtheria epidemic in Georgia. Positive result of mass vaccination in Adjara, the epidemiological and serological investigations - 1998
The estimated cost/effectiveness of preventive activities in Georgia on example of diphtheria epidemic - 1998
Diphtheria epidemic in Georgia. The epidemiological and serological investigations - 1998
CVD in displaced people in Georgia: Clinical-Epidemiological study - 1999
ცხოვრების წესის მოდიფიკაციების გავლენა არტერიული ჰიპერტენზიით ავადობაზე მესტიის რაიონის მოსახლეობაში - 1999
Serological study of diphtheria epidemic in Georgia and the estimition cost/effectiveness of preventive activities - 1999
კარდივასკულარულ დაავადებათა გავრცელება დევნილ მოსახლეობაში - 2000
Clinical and economic aspects of diphtheria prevention in Georgia - 2000
მოსახლეობის ჯანმრთელობისა და გარემოს მდგომარეობის შეფასების თანამედროვე საინფორმაციო სისტემები და ქვეყანაში მათი დანერგვის აქტუალური საკითხები - 2001
Public Health Service and Prevention of Infectious Diseases in Georgia - 2002
საქართველოს გარემოს ჰიგიენის სამოქმედო ეროვნული გეგმა - "გარემო და ჯანმრთელობა" - 2003
National Environmental Health Action Plan of Georgia - 2003
რეპროდუქციული ჯანმრთელობის საკომუნიკაციო გზავნილების სახელმძღვანელო - 2004
იმუნიზაციით მართვადი დაავადებების ეპიდზედამხედველობა და კონტროლი საქართველოში - 2004
ჯანსაჟი კვება - ჯანმრთელობის მთავარი გასაღები - 2005
Comparative analysis of nutrition policies in the WHO European Region - 2006
გადამდებ დაავადებათა ეპიდზედამხედველობა და კონტროლი საქართველოში - 2006
სურსათის კომპოზიციური ცხრილები - 2009
ჯანსაჟი კვება / სპორტსმენთა სწორი კვების ძირითადი პრინციპები - 2010
მოსახლეობის ნუტრიციული სტატუსის შესწავლა საქართველოში - 2019
ფოლატის და რკინის დეფიციტი საქართველოში - 2019
ნერვული მილის დეფექტების და მიკრონუტრიენტთა დეფიციტის გავრცელება საქართველოში - 2020
ფოლატის დეფიციტის გავრცელება და კორელაცია ნერვული მილის დეფექტების ფორმირებასთან - 2022
2th World Congress on Midwifery and Neonatal Nursing, Philadelphia, USA - 28-08-2017
Global Conference on Nursing and Health Care - 27-03-2019
25th European Nutrition and Dietetics Conference - 22-04-2019
DENT4280-ბიოსტატისტიკა და ეპიდემიოლოგია სტომატოლოგებისათვის (  2024/2025; )
MD232130E-ზოგადი ჰიგიენა და ეკოლოგია (  2024/2025; 2025/2026; )
PHDH8110-კვლევა (  2024/2025; )
ზოგადი ჰიგიენა და ეკოლოგია-MD232130E
წიკლაური რობიზონი - მოწვეული ლექტორი, საქართველოს უნივერსიტეტის ჯანმრთელობის მეცნიერებათა და საზოგადოებრივი ჯანდაცვის სკოლაში.  დაამთავრა თსსუ-ს პროფილაქტიკური მედიცინის (სან-ჰიგიენური) ფაკულტეტი. 1993 წელს ჩაირიცხა თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში და 1994 წელს დაამთავრა თსუ-ს ბიზნესის უმაღლესი სკოლა (საერთაშორისო ბიზნესი და საგარეო ვაჭრობის ფაკულტეტი).  1988-1994 წლებში მუშაობდა რესპუბლიკურ სანიტარიულ-ეპიდემიოლოგიურ სამსახურში, ექიმი-ეპიდემიოლოგის თანამდებობაზე. 1994 წელს მიაკუთვნეს ექიმი-ეპიდემიოლოგის პირველი კატეგორია. 1995-1996 წლებში ვმუშაობდი აშშ დაავადებათა კონტროლისა და პრევენციის ცენტრებში (CDC-Atlanta), ამიერკავკასიის (თბილისის) ოფისში, იყო ექსპერტი ეპიდემიოლოგიისა და დაავადებათა პრევენციის სფეროში (დიფთერიის ეპიდემიის ლიკვიდაციის კუთხით). 1995-1996 წელს ამერიკის უნივერსიტეტში გაიარა CDC-Atlanta-ის სპეციალური კურსი, გამოყენებით ეპიდემიოლოგიაში, ბიოსტატისტიკასა და სამედიცინო კომუნიკაციებში. აგრეთვე კურსი საზოგადოებრივ ჯანდაცვის ზედამხედველობაში Epi Info და Epi Map-ის გამოყენების კურსები. 1996 წლიდან მუშაობდა საქართველოს ჯანმრთელობის დაცვის სამინისტროში (საზოგადოებრივი ჯანდაცვის დეპარტამენტი), 1997-1999 წლებში სახელმწიფო პროგრამის კოორდინატორის თანამდებობაზე. 1999 წელს შვედეთში (SIDA) დაამთავრა სამედიცინო პროგრამების მენეჯმენტის საკვალიფიკაციო კურსი საზოგადოებრივი ჯანმრთელობასა და პირველად ჯანდაცვაში.  2004-2007 წლებში ეკავა დაავადებათა პრევენციისა და ეპიდსიტუაციის მართვის სამმართველოს უფროსის თანამდებობა (2005-2007 წლებში ვიყავი ჯანმრთელობის მსოფლიო ორგანიზაციის დროებითი მრჩეველი), ხოლო 2007-2010 წლებში დაავადებათა კონტროლისა და საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ეროვნულ ცენტრში ეპიდაფეთქებებზე რეაგირების სამმართველოს უფროსის თანამდებობა. ამჟამად მუშაობს იგივე დაწესებულებაში გარემოს რისკ-ფაქტორთა შეფასების და მონიტორინგის სამმართველოს უფროსად. გავლილი აქვს სხვა ბევრი საკვალიფიკაციო კურსები ეპიდემიოლოგიის და დაავადებათა კონტროლის სფეროში, როგორც საქართველოში ისე უცხოეთის ქვეყნებში. აქვს გამოქვეყნებული ბევრი ნაშრომი. აღებული აქვს რამდენიმე სამედიცინო გრანტი. პარალელურად მოღვაწეობდა არასამთავრობო ორგანიზაციებში, როგორც ექსპერტი/პროექტის ხელმძღვანელი (Welfare Foundation, JSI, Oxfam, JICA და სხვა). ფლობს ინგლისურ, რუსულ და ქართულ ენებს.

Tbilisi State Medical University - Public Health - Master - 1982-05-09 - 1988-08-31
Modern informational systems of environment health monitoring and there adaptation in the country - 2001
Study of Nutrition Status of Population in Georgia - 2019
Folate and Iron deficiencies in Georgia - 2019
Neural Tube Defects and Micronutrients Deficiency prevalence in Georgia - 2020
Folate Deficiency Prevalence and Correlation with Neural Tube Defects Formation in Georgia - 2022
2th World Congress on Midwifery and Neonatal Nursing, Philadelphia, USA - 28-08-2017
Global Conference on Nursing and Health Care - 27-03-2019
25th European Nutrition and Dietetics Conference - 22-04-2019
Biostatistics and Epidemiology for Dentists-DENT4280 (  2016/2017; 2017/2018; 2018/2019; 2019/2020; 2020/2021; 2021/2022; 2022/2023; 2023/2024; 2024/2025; )
Ecology and general hygiene-MD2130E (  2017/2018; 2018/2019; 2019/2020; 2020/2021; 2021/2022; 2022/2023; )
Ecology and General Hygiene-MD232130E (  2023/2024; 2024/2025; )
Research-PHDH8110 (  2023/2024; 2024/2025; )
Ecology and General Hygiene-MD232130E
Tsiklauri Robison - lecturer, University of Georgia School of Health Sciences and Public Health. He graduated from the Faculty of Preventive Medicine (sanitary hygiene) of TSSU. In 1993, he entered Tbilisi State University and in 1994 he graduated from the Higher School of Business of TSU (Faculty of International Business and Foreign Trade). In 1988-1994, he worked in the Republican sanitary-epidemiological service, as a doctor-epidemiologist. In 1994, he was assigned the first category of doctor-epidemiologist. In 1995-1996, I worked at the US Centers for Disease Control and Prevention (CDC-Atlanta), Transcaucasia (Tbilisi) office, was an expert in the field of epidemiology and disease prevention (in terms of eliminating the diphtheria epidemic). In 1995-1996, he attended the CDC-Atlanta special course in applied epidemiology, biostatistics and medical communications at the American University. Also course in public health surveillance Epi Info and Epi Map use courses. Since 1996, he worked in the Ministry of Health Protection of Georgia (Public Health Department), in 1997-1999 as a state program coordinator. In 1999, in Sweden (SIDA), he completed a qualification course in medical program management in public health and primary health care. In 2004-2007, he held the position of head of the Division of Disease Prevention and Epidemic Management (in 2005-2007, I was a temporary advisor to the World Health Organization), and in 2007-2010, he was the head of the Division of Outbreak Response at the National Center for Disease Control and Public Health. Currently, he works in the same institution as the head of the Environmental Risk Factors Assessment and Monitoring Department. He has completed many other qualification courses in the field of epidemiology and disease control, both in Georgia and in foreign countries. Has published many works. He has received several medical grants. At the same time, he worked in non-governmental organizations as an expert/project leader (Welfare Foundation, JSI, Oxfam, JICA and others). He speaks English, Russian and Georgian languages.