სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტი - მედიცინის - ბაკალავრი - 2010-09-15 - 2016-07-19
ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი - ბიზნეს სკოლა, ჯანდაცვის პოლიტიკა და მენეჯმენტი - მაგისტრი - 2016-01-10 - 2018-09-07
თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტი - ოტორინოლარინგოლოგია - დოქტორი - 2017-07-02 - 2021-07-12
ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი - მედიცინის სადოქტორო პროგრამა - დოქტორი - 2023-01-02 -
არამომგებიანი საავადმყოფოების განვითარების პრობლემები საქართველოში - 2018
არამომგებიანი საავადმყოფოების განვითარების პრობლემები საქართველოში - 2019
ბიომარკერები იშვიათი დაავადებების დიაგნოზირებაში. პერსონალიზებული მედიცინის ინოვაციური მიღწევები - 2019
საერთაშორისო კონგრესი გადაუდებელი მედიცინა - 15-06-2016
GIMPHA-ს მეხუთე საერთაშორისო სამედიცინო კონფერენცია - 19-05-2018
კვლევები ჯანდაცვაში - 26-12-2018
Salzburg Weill Cornell Seminar in Otolaryngology - 12-03-2023
დოქტორანტთა სამეცნიერო კონფერენცია - 02-09-2023
DENT1230-ბიოქიმია (  2017/2018; )
MD1220E-ბიოქიმია II (  2018/2019; 2019/2020; 2020/2021; 2021/2022; 2022/2023; )
MD2120E-ბიოქიმია III (  2018/2019; 2019/2020; 2021/2022; 2022/2023; )
MD2220E-ბიოქიმია IV (  2019/2020; )
MD231120E-ბიოქიმია I (  2017/2018; 2018/2019; 2019/2020; 2020/2021; 2021/2022; 2023/2024; )
MD231220E-ბიოქიმია II (  2023/2024; )
MD232120E-ბიოქიმია III (  2023/2024; 2024/2025; 2025/2026; )
MD232220E-ბიოქიმია IV (  2024/2025; )
MD235210E-ქირურგია II (  2025/2026; )
ბიოქიმია III-MD232120E
ქირურგია II-MD235210E
ნინო ბესიაშვილი, 2016 წელს დაამთავრა თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტი. სწავლა განაგრძო ამავე უნივერსიტეტის რეზიდენტურაში, ოტორინოლარინგოლოგიის განხრით. 2016 წლიდან 2018 წლამდე პარარელურად სწავლობდა ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის მაგისტრატურაზე, ბიზნეს სკოლაში, ჯანდაცის მენეჯმენტისა და პოლიტიკის განხრით. 2023 წელს ჩაირიცხა ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის დოკტორანტურაში. 2018 წლიდან დღემდე იკავებს მოწვეული ლექტორის პოზიციას საქართველოს უნივერსიტეტში. მას აქვს კლინიკური პრაქტისის მრავალწლიანი გამოცდილება. 2012 წელს პროექტ ,, Summer job’’-ის ფარგლებში მუშაობდა ექიმის ასისტენტად, ოფთალმოლოგიის განყოფილებაში. 2015 წლიდან ისრაელ- საქართველოს სამედიცინო კვლევითი კლინიკა ,, ჰელსიკორი’’-ში მუშაობდა ექიმის ასისტენტად. შემდეგში სამედიცინო პრაქტიკა გააგრძელა აკად. ნ. ყიფშიძის სახელობის ცენტრალური საუნივერსიტეტო კლინიკაში, მიმღები განყოფილების დეპატრამენტში. 2015-2016 წლებში იკავებდა სმენის უფროსის პოზიციას, პირველი საუნივერსიტეტო კლინიკის გადაუდებელი მედიცინის დეპარტამენტის მიმღები განყოფილებაში. 2018 – 2020წწ. მუშაობდა ამტელ ჰოსპიტალში, უმცროსი ექიმის პოზიციაზე, ყელ-ყურ ცხვირის დეპარტამენტში. 2019 – 2021წწ. თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის, კლინიკური უნარებისა და მულტიდისციპლინური სიმულაციის დეპარტამენტში იკავებდა მოწვეული ლექტორის პოზიციას. 2021 წლიდან დღემდე მუშაობს ყელ ყურ ცხვირის სნეულებათა ეროვნული ცენტრი, ჯაფარიძე-ქევანიშვილის კლინიკა, ექიმი ოტორინოლარინგოლოგი, ამავე პოზიციას იკავებს კლინიკა ნეოლაბში. ამავდროულად ეწევა სამეცნიერო პრაქტიკას. ის თანაავტორია შემდეგი სტატიების: ,,ბიომარკერები იშვიათი დაავადებების დიაგნოზირებისას. პერსონალიზებული მედიცინის ინოვაციური მიღწევები’’, კავკასიის ჟურნალი ჯანმრთელობის მეცნიერბებისა და საზოგადოებრივი ჯანდაცვის შესახებ 2019 წ. ,,არამომგებიანი საავადმყოფოების განვითარების პრობლემები საქართველოში’’, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პაატა გუგუშვილის სახელობის ეკონომიკის ინსტიტუტის რეცენზირებადი, ბეჭდურ ელექტრონული, საერთაშორისო სამეცნიერო-ანალიტიკური ჟურნალი. ,,დისტანციური სწავლება უმაღლეს სასწავლებელში და სტუდენტის კმაყოფილების ინდექსი COVID-19 პანდემიის დროს, ავტორები: ნ. ბესიაშვილი ვ.ტყეშელაშვილი, თ. გახარია ჯანმრთელობის მეცნიერებებისა და საზოგადოებრივი ჯანდაცვის კავკასიის ჟურნალი. პუბლიკაციის თარიღი 12 ივნისი 2020წ. არის რამოდენიმე კონგრესის მონაწილე, მათ შორის: საერთაშორისო კონგრესი გადაუდებელი მედიცინა და GIMPHA - მეხუთე საერთაშორისო სამედიცინო კონფერენცია. 2023 წლის მარტში Salzburg Weill Corner Seminar Otorhinolaryngology. ამავე წელს დოქტორანტთა ეროვნული სამეცნიერო კონფერენციის სპიკერი. სერთიფიცირებულია საქართველოს უნივერსიტეტის ჯანმრთელობის მეცნიერებებისა და საზოგადოებრივი ჯანდაცვის სკოლის პროგრამით ,,კვლებები ჯანდაცვაში ‘’ 2019 ხოლო 2021-ში სერთიფიკატი მიენიჭა, “სტუდენტზე ორიენტირებული სწავლების თანამედროვე მეთოდის - PBL-ის (პრობლემაზე დაფუძნებული სწავლება) დიზაინი და მისი ინტეგრაცია მედიცინის სასწავლო პროგრამის სილაბუსებსა და კურიკულუმში“.

Tbilisi State Medical University - ENT - Doctor - 2017-07-02 - 2021-07-12
Biomarkers in the Diagnosis of Rare Diseases. Innovative approaches by predictive and personalized medicine - 2019
international congress emergency medicine - 15-06-2016
- 19-05-2018
,,Researches in health care'' - 26-12-2018
Salzburg Weill Cornell Seminar in Otolaryngology - 12-03-2023
NATIONAL Annual Doctoral SCIENTIFIC Conferenc - 02-09-2023
DENT1230-Biochemistry (  2017/2018; )
MD1220E-Biochemistry II (  2018/2019; 2019/2020; 2020/2021; 2021/2022; 2022/2023; )
MD2120E-Biochemistry III (  2018/2019; 2019/2020; 2021/2022; 2022/2023; )
MD2220E-Biochemistry IV (  2019/2020; )
MD231120E-Biochemistry I (  2017/2018; 2018/2019; 2019/2020; 2020/2021; 2021/2022; 2023/2024; )
MD231220E-Biochemistry II (  2023/2024; )
MD232120E-Biochemistry III (  2023/2024; 2024/2025; 2025/2026; )
MD232220E-Biochemistry IV (  2024/2025; )
MD235210E-Surgery II (  2025/2026; )
Biochemistry III-MD232120E
Surgery II-MD235210E
Nino besiashvili graduated from Tbilisi State Medical University in 2016. Continued education in otorhinolaryngology residency at the same university. From 2016 to 2018 also studied at Ilia State University Business School master's program in healthcare management and politics. Since 2018 she has worked as a guest lecturer. In 2023, she enrolled in the doctoral program of Ilia State University. She has more than 5 years of experience in practical knowledge, in 2012 worked as a doctor's assistant (Department of Ophthalmology) in 2012 she worked on the “Summer job” project. From 2015 worked as an assistant doctor in the Israel-Gorgian medical research clinic “Helsicore”. After that, she started to work as a junior doctor in Central Republican Hospital of Georgia, (Department of Emergency). From 2015 to 2016 worked as head of shift in The First University Clinic (Department of Emergency). And at the same time involved in science research practice. 2018 - 2020 she worked as a junior ear, nose, and throat doctor in this hospital. 2019 - 2021 He held the position of invited lecturer in the Department of Clinical Skills and Multidisciplinary Simulation of Tbilisi State Medical University. From 2021 until now, she has been working at the National Center for Ear, Nose, and Throat Diseases, Japaridze-Kevanishvili Clinic, a doctor of otorhinolaryngology, and she holds the same position in the Neolab clinic. She is the Co-Author of articles: ‘’Biomarkers in the diagnosis of rare disease innovative approaches by predictive and personalized medicine’, Caucasus Journal of Health Sciences and Public Health. 2019 ‘’Obstacles in the Development of Nonprofit Hospitals in Georgia’’. Journal Hospital Topics 2019 ‘’Distance learning in higher education and the student satisfaction index during the COVID-19 pandemic, authors: N. Besiashvili V. Tkeshelashvili, T. Ghakharia Caucasian Journal of Health Sciences and Public Health. Date of publication 12’’ June 2020 Attended a few congresses: Georgian International Medical and Public Health Association (GIMPA), The 5th Annual Congress, Tbilisi, Georgia (Certified). Salzburg Weill Corner Seminar Otorhinolaryngology in March 2023. In the same year, the speaker at the national scientific conference of doctoral students. Is certified by the Georgian University of Healthcare Science and Public School of Healthcare program “Research in Healthcare”2019