AD Scientific Index-ის ვებგვერდის მიხედვით, მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების სკოლის სამოქალაქო ინჟინერიის დეპარტამენტის ხელმძღვანელი, პროფესორი საიდ საჰმანი, ინჟინერიისა და ტექნოლოგიების დარგში ქართველ მეცნიერებს შორის მეორე ადგილზეა. (https://www.adscientificindex.com/scientist/saeid-sahmani/1712468)
AD Scientific Index (Alper-Doger Scientific Index) რეიტინგისა და ანალიზის სისტემაა, რომელიც დაფუძნებულია ცალკეული მეცნიერის შესრულებული სამუშაოსა და სამეცნიერო პროდუქტიულობის დამატებით ღირებულებაზე, განსხვავებით სხვა სისტემებისგან, რომელთა შეფასებაც აფილირებულ უნივერსიტეტებსა და სამეცნიერო ჟურნალების რეიტინგს ემყარება. ეს ახალი ინდექსი შემუშავებულია i10 ინდექსის, h-ინდექსის და ციტირების ქულების ჯამური და გუგლ სქოლარის ბოლო სამი წლის ციტირების მაჩვენებლებს. "AD Scientific Index" სულ ცხრა პარამეტრით აჯამებს რეიტინგს. რეიტინგი მოიცავს მეცნიერების 12 დარგს (სოფლის მეურნეობა და მეტყევეობა, ხელოვნება, დიზაინი და არქიტექტურა, ბიზნესი და მენეჯმენტი, ეკონომიკა და ეკონომიკა, განათლება, ინჟინერია და ტექნოლოგია, ისტორია, ფილოსოფია, თეოლოგია, სამართალი, მედიცინა და ჯანმრთელობის მეცნიერებები, საბუნებისმეტყველო მეცნიერებები, სოციალური მეცნიერებები და სხვა), 256 სფეროს, 23,200 ინსტიტუტს, 219 ქვეყანას და 10 რეგიონს (აფრიკა, აზია, ევროპა, ჩრდილოეთ ამერიკა, ოკეანია, არაბთა ლიგა, EECA, BRICS, ლათინური ამერიკა და COMESA).

According to the website of AD Scientific Index, Prof. Saeid Sahmani, head of the Civil Engineering Department in the School of Science and Technology, has been ranked second among Georgian scientists in the field of Engineering and Technology. (https://www.adscientificindex.com/scientist/saeid-sahmani/1712468)
The AD Scientific Index (Alper-Doger Scientific Index) is a ranking and analysis system based on the scientific performance and the added value of the scientific productivity of individual scientists, unlike other systems that evaluate journals and universities. This new index has been developed since 2021 using the total and last 6 years' values of the i10 index, h-index, and citation scores in Google Scholar. Using a total of nine parameters, the "AD Scientific Index" shows the ranking of scientists in 12 subjects (Agriculture & Forestry, Arts, Design & Architecture, Business & Management, Economics & Econometrics, Education, Engineering & Technology, History, Philosophy, Theology, Law, Medical & Health Sciences, Natural Sciences, Social Sciences and Other), 256 fields, 23,200 institutions, 219 countries, 10 regions (Africa, Asia, Europe, North America, Oceania, Arab League, EECA, BRICS, Latin America and COMESA) and in the world.