საქართველოს უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და საერთაშორისო სტუდენტების სამსახური აცხადებს მიღებას ინდივიდუალურ გაცვლით პროგრამაზე სტამბულის აიდინის უნივერსიტეტში, თურქეთში.
იხილეთ უნივერსიტეტის ვებ-გვერდი - https://www.aydin.edu.tr/en-us/Pages/default.aspx
პროგრამის ფარგლებში შერჩეული სტუდენტები ისწავლიან სტამბულის აიდინის უნივერსიტეტში 1 სემესტრის განმავლობაში ( გაზაფხულის სემესტრი - 2022-2023 აკადემიური წელი )
აპლიკაციის შემოტანა შეუძლიათ მხოლოდ შემდეგი პროგრამის სტუდენტებს:
· ინჟინერია; · არქიტექტურა; · ბიზნესი; · ეკონომიკა; · სტომატოლოგია (მოწოდებული იქნება მხოლოდ პირველი სამი სასწავლო წლის საგნები); · მედიცინა (მოწოდებული იქნება მხოლოდ პირველი სამი სასწავლო წლის საგნები).
ასევე, აპლიკაციის შემოტანისთვის აუცილებელი კრიტერიუმია აღნიშნული GPA-ს ქონა :
- საბაკალავრო საფეხურის სტუდენტებისთვის : 2.50 / 4.00 - სამაგისტრო / სადოქტორო საფეხურის სტუდენტებისთვის: 3.00 / 4.00
· საბაკალავრო პროგრამის პირველი სემესტრის სტუდენტებს · იმ სტუდენტებს, რომელთათვისაც 2022-2023 აკადემიური წლის გაზაფხულის სემესტრი წარმოადგენს საბაკალავრო პროგრამის სწავლების ბოლო, დამამთავრებელ სემესტრს · სტუდენტებს, რომლებსაც აპლიკაციის გამოგზავნის მომენტში არ აქვთ საქართველოს უნივერსიტეტში აქტიური სტუდენტის სტატუსი.
სტამბულის აიდინის უნივერსიტეტის მიერ გაზაფხულის სემესტრისთვის შემოთავაზებული ინგლისურენოვანი პროგრამების და საგნების ჩამონათვალი იხილეთ აქ*- https://ebs.aydin.edu.tr/index.iau?Page=AB&Type=L
სტამბულის აიდინის უნივერსიტეტი სთავაზობს სტუდენტებს მათი სტუდენტური საერთო საცხოვრებლებით სარგებლობას. დეტალური ინფორმაცია საცხოვრებლის შესახებ იხილეთ აქ: https://ebs.aydin.edu.tr/index.iau?Page=BarinmaOlanaklari&ln=tr
სტუდენტებს ეძლევათ საშუალება ისწავლონ სტამბულის აიდინის უნივერსიტეტში ინგლისურ ენაზე. სწავლისთვის მინიმალური ენის მოთხოვნა B2 დონე, რომლის დადასტურებისთვის სტუდენტს ეძლევა რამდენიმე გზა:
· აპლიკაციის ფორმა - ჩამოსატვირთად გადადით ლინკზე - https://bit.ly/3Aa7K7w · სამოტივაციო წერილი · CV (Europass ფორმატი - https://europa.eu/europass/en/create-europass-cv) · მიმართვის წერილი შესაბამისი სკოლიდან (გთხოვთ, მიმართეთ შესაბამისი სკოლის ასისტენტს) · ინგლისური ენის B2 დონის დამადასტურებელი სერტიფიკატი - TOEFL, IELTS ან სხვა საერთაშორისოდ აღიარებული სერტიფიკატი (თუკი სტუდენტს დასრულებული აქვს B2/2 დონე საქართველოს უნივერსიტეტში ან წარმატებით გაივლის გაცვლითი პროგრამისთვის დანიშნულ ინგლისურის ტესტირებას, სერტიფიკატის წარმოდგენა არაა საჭირო) · პირადობის დამადასტურებელი მოწმობა/პასპორტი (ელ.ვერსია) · ვაქცინაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი · სტუდენტებმა, რომლებიც იმყოფებიან მაგისტრატურის პირველი კურსის პირველ სემესტრზე და საბაკალავრო საფეხური არ აქვთ დასრულებული საქართველოს უნივერსიტეტში, დამატებით უნდა წარმოადგინონ საბაკალავრო დონის ნიშნების ფურცელი ინგლისურ ენაზე.

We are pleased to announce the call for applications for Mobility Direct exchange program at the Istanbul Aydın University, Turkey.Selected students will study one semester at the Istanbul Aydın University (Spring Semester - 2022-2023 academic year) See the webpage of the university - https://www.aydin.edu.tr/en-us/Pages/default.aspx
During the exchange semester students do not cover any tuition costs at the Istanbul Aydın University, however students must cover the tuition costs of the credits that are recognized by the end of the exchange program at the University of Georgia.
Only the students of the following programs can apply:
· Engineering; · Architecture; · Business; · Economics; · Dentistry (Study program will only include the subjects for the first three academic years); · Medicine (Study program will only include the subjects for the first three academic years).
In order to apply and match with the program requirements you need to have GPA : -For Bachelor’s Degree students : 2.50 / 4.00 -For Master’s / PHD students : 3.00 / 4.00
*The following students can not apply: · Bachelor’s students currently studying on their 1st semester · Bachelor’s students for whom the spring semester of the 2022-23 academic year will be the last semester of their studies. · Students whose student statuses are not active at the time of the application
Istanbul Aydın University offers the following courses for the spring semester in the English language*:
https://ebs.aydin.edu.tr/index.iau?Page=AB&Type=L
Istanbul Aydın University offers student dormitory to the exchange students. For detailed information about student dormitory please visit: https://ebs.aydin.edu.tr/index.iau?Page=BarinmaOlanaklari&ln=tr%20
The students are able to study the courses at the Istanbul Aydın University in the English language during their exchange period. The students are required to submit a certificate of the English language CEFR B2 level proficiency (IELTS, TOEFL or other internationally recognized certificate). The certificate must be valid at the time of application.
· Application Form (please download here - https://bit.ly/3Aa7K7w) · Motivation Letter · CV (Europass format - https://europa.eu/europass/en/create-europass-cv · Reference letter from the appropriate School of UG (Please address the assistant of your school · English language proficiency certificate* (CEFR B2 level valid at the time of applying) · Passport copy · Vaccination Card · Master’s degree students that study their first semester, and have not completed their Bachelor’s Degree at the University of Georgia, need to present their academic transcript from the previous university in English language