ბირუნის უნივერსიტეტი - ერაზმუს+ გაცვლითი პროგრამა თურქეთში
საქართველოს უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და საერთაშორისო სტუდენტების სამსახური აცხადებს მიღებას Erasmus+ Key Action 171 გაცვლით პროგრამაზე საქართველოს უნივერსიტეტის მედიცინის, სტომატოლოგიის, ფარმაციის და საექთნო პროგრამების სტუდენტებისთვის ბირუნის უნივერსიტეტში, თურქეთში.
იხილეთ უნივერსიტეტის ვებ-გვერდი - HomePage - Biruni University
პროგრამის ფარგლებში შერჩეული სტუდენტები ისწავლიან ბირუნის უნივერსიტეტში 1 სემესტრის (გაზაფხულის სემესტრი - 2025-2026 აკადემიური წლის) განმავლობაში.
აპლიკაციის შემოტანა შეუძლიათ მხოლოდ მედიცინის, სტომატოლოგიის, ფარმაციის და საექთნო პროგრამების სტუდენტებს.
· შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე სტუდენტებისთვის დამატებითი ხარჯები
·        იმ სტუდენტებს, რომლებიც არ მიეკუთვნებიან ჯანდაცვის სკოლას;
ბირუნის უნივერსიტეტში სტუდენტებს გაზაფხულის სემესტრისთვის სთავაზობს შემდეგ საგნებს:
Faculty of Medicine
Faculty of Pharmacy
Faculty of Dentistry
Nursing
ბირუნის უნივერსიტეტი სთავაზობს სტუდენტებს ადგილობრივი განმასახლებელი კომპანიების საცხოვრებლებს. საცხოვრებლის შესახებ მეტი ინფორმაცია იხილეთ აქ: Accommodation – Erasmus
სტუდენტებს ეძლევათ საშუალება ისწავლონ ბირუნის უნივერსიტეტში ინგლისურ ენაზე. სტუდენტმა უნდა წარმოადგინოს საერთაშორისოდ აღიარებული ენის დამადასტურებელი სერტიფიკატი იმ შემთხვევაში, თუ საქართველოს უნივერსიტეტში არ აქვს დასრულებული ინგლისურის B2/2 დონე.

The University of Georgia is pleased to announce a call for applications for the Erasmus+ Key Action 171 exchange program at the Biruni University (Turkey)
Students will study one semester at the University of Biruni (Spring Semester - 2025-2026 academic year)
See the webpage of the university - HomePage - Biruni University
Only the students of the School of Health Sciences – Particularly the students of the from Medicine, Dentistry, Pharmacy and Nursing departments can apply.
·        Students of other schools, besides the School of Health Sciences;
·        Bachelor’s or Master’s students for whom the Spring semester of the 2025-26 academic year will be the last semester of their studies;
The University of Biruni offers the following courses in the Spring semester:
Faculty of Medicine
Faculty of Pharmacy
Faculty of Dentistry
Nursing
The University of Biruni offers the students a variety of options for accommodation. Detailed information about housing can be found here: Accommodation – Erasmus