| საქართველოს უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და საერთაშორისო სტუდენტების სამსახური აცხადებს მიღებას Erasmus+ Key Action 171 გაცვლით პროგრამას საპიენცას უნივერსიტეტში, რომი, იტალია.
პროგრამის ფარგლებში შერჩეული სტუდენტები ისწავლიან საპიენცას უნივერსიტეტში 1 სემესტრის განმავლობაში (გაზაფხულის სემესტრი - 2023-2024 აკადემიური წელი)
· მგზავრობის ხარჯები; · ყოველთვიური სტიპენდია; · სწავლის საფასური;
საპიენცას 2023-2024 წლის გაზაფხულის სემესტრისთვის გაცვლითი პროგრამით ვერ ისარგებლებენ ჯანმრთელობის მეცნიერებების სკოლის პროგრამების სტუდენტები.
| საპიენცას უნვიერსიტეტის მიერ 2023-2024 აკადემიური წლის გაზაფხულის სემესტრისთვის შემოთავაზებული ინგლისურენოვანი საგნების ჩამონათვალი იხილეთ აქ - https://corsidilaurea.uniroma1.it/en
| საპიენცას უნივერსიტეტის სტუდენტებს შეუძლიათ ისარგებლონ უნივერსიტეტის მიერ რეკომენდირებული საცხოვრებლებით: https://www.uniroma1.it/en/pagina/student-housing
სტუდენტმა უნდა წარმოადგინოს შემდეგი საბუთები ინგლისურ ენაზე: · აპლიკაციის ფორმა - https://bit.ly/3Aa7K7w · სამოტივაციო წერილი · CV (Europass ფორმატი - https://europa.eu/europass/en/create-europass-cv) · მიმართვის წერილი შესაბამისი სკოლიდან (გთხოვთ, მიმართეთ შესაბამისი სკოლის ასისტენტს) · ინგლისური ან იტალიური ენის B2 დონის დამადასტურებელი სერტიფიკატი - TOEFL, IELTS ან სხვა საერთაშორისოდ აღიარებული სერტიფიკატი (თუკი სტუდენტს დასრულებული აქვს B2/2 დონე საქართველოს უნივერსიტეტში ან წარმატებით გაივლის გაცვლითი პროგრამისთვის დანიშნულ ინგლისურის ტესტირებას, სერტიფიკატის წარმოდგენა არაა საჭირო) · პირადობის დამადასტურებელი მოწმობა/პასპორტი (ელ.ვერსია)

Erasmus+ Exchange Programme for UG students in Italy
Call for applications for Erasmus+ Key Action 171 exchange program at the Sapienza University of Rome (Italy)Students have an opportunity to study one semester at the Sapienza University of Rome (Spring Semester - 2023-2024 academic year). See the webpage of the university - https://www.uniroma1.it/en/pagina-strutturale/home
The exchange program fully covers: · Travel costs; · Monthly Stipend; · Tuition Costs for the credits received at the Sapienza University of Rome;
Students of the School of Healthcare Sciences are not eligible for the Sapienza 2023-2024 exchange program.
To see the courses offered by the Sapienza University of Rome for the Spring 2023-2024 semester please visit the following page - https://corsidilaurea.uniroma1.it/en
The students must submit the following documents: · Application Form https://bit.ly/3Aa7K7w · Motivation Letter · CV (Europass format - https://europa.eu/europass/en/create-europass-cv ) · Reference letter from the appropriate School of UG (Please address the assistant of your school) · English or Italian language proficiency certificate* (CEFR B2 level valid at the time of applying) · Passport copy