ESPM უნივერსიტეტი - ინდივიდუალური გაცვლითი პროგრამა ბრაზილიაში
საქართველოს უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და საერთაშორისო სტუდენტების სამსახური აცხადებს ინდივიდუალურ გაცვლით პროგრამას ESPM უნივერსიტეტში, ბრაზილიაში.
იხილეთ უნივერსიტეტის ვებ-გვერდი -  https://www.espm.br/en/
პროგრამის ფარგლებში შერჩეული სტუდენტები ისწავლიან ESPM უნივერსიტეტში 1 სემესტრის განმავლობაში (შემოდგომის სემესტრი 2026-27 აკადემიური წელი)
·        იმ სტუდენტებს, რომელთათვისაც 2026-27 აკადემიური წლის შემოდგომის სემესტრი წარმოადგენს საბაკალავრო ან სამაგისტრო პროგრამის სწავლების ბოლო, დამამთავრებელ სემესტრს;
ESPM უნვიერსიტეტში არსებული ფაკულტეტებისა და საგნების ჩამონათვალი იხილეთ აქ: https://international.espm.br/international-students/
ESPM უნივერსიტეტი არ სთავაზობს სტუდენტებს საერთო საცხოვრებელს, თუმცა გამოთქვამს მზაობას დაეხმაროს სტუდენტებს სხვადასხვა ტიპის საცხოვრებლის მოძიებაში.
https://international.espm.br/about/espm-campuses/
იმ შემთხვევაში თუ სტუდენტს სურს საგნების ესპანურ ენაზე გავლა - საჭიროა სტუდენტმა წარმოადგინოს ესპანური ენის B2/2 დონის სერთიფიკატი.
ასევე, თუ სტუდენტს სურს საგნების პორტუგალიურ ენაზე გავლა - საჭიროა სტუდენტმა წარმოადგინოს პორტუგალიური ენის B2/2 დონის სერთიფიკატი.

Call for applications for Mobility Direct exchange program at the ESPM University, Brazil.
During the exchange semester students do not cover any tuition costs at the ESPM University, however students must cover the tuition costs of the credits that are recognized by the end of the exchange program at the University of Georgia.
·        Bachelor’s students currently studying in their 1st semester;
See the available faculties and courses at the ESPM University here: https://international.espm.br/international-students/
After completion of the exchange semester the transfer of credits will be executed according to the UG’s credit system, thus the number of credits of a transferred subjects will correspond to the number of credits assigned to the appropriate subjects at UG. The students do not pay any tuition fee to the host university; however, the student must cover the cost of the recognized credits at the University of Georgia after completion of the exchange semester.
ESPM does not offer housing to exchange students but can help them in getting accommodation.
https://international.espm.br/about/espm-campuses/
-Certificate of Portuguese for classes instructed in Portuguese (B2 level at least), if student desires to study in Portuguese language.
-Certificate of Spanish for classes instructed in Spanish (B2 Level at least), if student desires to study in Spanish language.