საქართველოს უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და საერთაშორისო სტუდენტების სამსახური აცხადებს მიღებას Erasmus+ Key Action 171 გაცვლით პროგრამაზე ალექსანდრუ იოან კუზას უნივერსიტეტში, იასი, რუმინეთი.
იხილეთ უნივერსიტეტის ვებ-გვერდი - https://www.uaic.ro/en/
პროგრამის ფარგლებში შერჩეული სტუდენტები ისწავლიან ალექსანდრუ იოან კუზას უნივერსიტეტში 1 სემესტრის განმავლობაში (გაზაფხულის სემესტრი - 2023-2024 აკადემიური წელი)
პროგრამის ფარგლებში სრულად დაფინანსებული იქნება სამგზავრო ხარჯები და ყოველთვიური სტიპენდია, რომელიც შეადგენს € 800 თვეში.
გაცვლით პროგრამაში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ :
- ბიზნესის და ადმინისტრირების საბაკალავრო და სამაგისტრო პროგრამების სტუდენტებს;
- სამართალის სამაგისტრო პროგრამების სტუდენტებს;
- ინფორმაციული და საკომუნიკაციო ტექნოლოგიების საბაკალავრო და სამაგისტრო პროგრამების სტუდენტებს.
ალექსანდრუ იოან კუზას უნვიერსიტეტის მიერ 2023-2024 აკადემიური წლის გაზაფხულის სემესტრისთვის შემოთავაზებული საგნების ჩამონათვალი იხილეთ აქ - https://www.uaic.ro/en/international/international-students/course-catalog-for-incoming-students/
*გთხოვთ ყურადღება მიაქციოთ სწავლების ენას.
ალექსანდრუ იოან კუზას უნივერსიტეტის სტუდენტებს შეუძლიათ ისარგებლონ უნივერსიტეტის მიერ რეკომენდირებული საცხოვრებლებით: https://www.uaic.ro/en/international/erasmus-programme/erasmus-incoming-students/cost-living/

Call for applications for Erasmus+ Key Action 171 exchange program at the Alexandru Ioan Cuza University, Iasi, Romania.Students have an opportunity to study one semester at the Alexandru Ioan Cuza University (Spring Semester - 2023-2024 academic year). See the webpage of the university - https://www.uaic.ro/en/
The exchange program fully covers travel cost and a monthly stipend worth of € 800.
Students of following programs are eligible for the exchange semester: - Business and administration (Bachelor and Master level) - Law (Master level) - Information and Communication Technologies (Bachelor and Master level)
To see the courses offered by the Alexandru Ioan Cuza University for the Spring 2023-2024 semester please visit the following page - https://www.uaic.ro/en/international/international-students/course-catalog-for-incoming-students/
Students of the Alexandru Ioan Cuza University can check out the housing opportunities provided by them on the following webpage: https://www.uaic.ro/en/international/erasmus-programme/erasmus-incoming-students/cost-living/